Çanakkale Şehitlik Turu

Tam gün çanakkale şehitlik turu
Çanakkale şehitlik turu
Çanakkale, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yoldaki ilk basamak... Tarihin belki de en kanlı çarpışmalarından birinin ev sahibi. Binlerce kilometre öteden getirilen Anzak askerler, vatanlarını canları pahasına savunmaya kararlı Türkler ve metrekareye düşen altı bin mermi... Ölümün yağmur olup yağdığı kanlı bir coğrafya. Bu coğrafyayı ve savaşın dehşetini görebilmek, anlayabilmek içinse; gidip yerinde incelemek, tarihe dokunmak gerekiyor.

Her yıl 18 Mart'ta anılan Çanakkale Şehitleri ve onlarla koyun koyuna yatmakta olan Anzak askerleri, dünyanın her noktasından ilgi görüyor. Özellikle de Anzakların torunlarından. Siz de ülkemizin tarihinde çok önemli bir yeri olan Çanakkale savaşlarının gerçekleştiği alanları, tabyaları, koyları, anıtları, şehitlikleri ve Anzak askerlerin mezarlarını yakından görmelisiniz.

Çanakkale Şehitlik Turu, Türkiye'nin birçok noktasından kalkışlarla; yılın pekçok zamanında düzenleniyor. Bu coğrafyayı görmek ve tarihin içinde zaman geçirmek için, oldukça makul fiyatlarla tur firmaları tarafından gerçekleştirilen etkinliklere katılabilir ve siz de ulusumuzun yakın tarihini damarlarınızda hissedebilirsiniz. Çanakkale içinden de günübirlik olarak düzenlenen şehitlik turu, Çanakkale'ye herhangi bir turla gelmemiş olanlar için bir seçenek.

Özellikle İstanbul'un nüfus yoğunluğu düşünüldüğünde, İstanbul çıkışlı şehitlik turu da oldukça ilgi çeken turlardan biri. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız ya da İstanbul'dan hareket ederek Çanakkale Şehitlikleri'ni görmek arzusundaysanız, tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz.

57. Alay'ı, Conkbayırı'nı, Kanlısırt'ı, Kilitbahir Kalesi'ni, Mecidiye Tabyası'nı, Anzak Koyu'nu, Yahya Çavuş Şehitliği'ni ve daha birçok noktayı merak ediyorsanız, mutlaka siz de bir rehber eşliğinde gerçekleştirilen Çanakkale Şehitlik Turları'na katılmalısınız. Siz de RSL Tours tarafından gerçekleştirilen Şehitlik turlarına katılarak, tarihimizi canlı olarak görme ve 100 yıldan sonra bile anılarını taze olarak izleyebilme imkanına kavuşabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.