Botoks Kaç Yaşında Yapılır?

Botoks Hangi Yaş Grubuna Yapılır?

Ülkemizde ve Dünyada botoks tedavisi genellikle 25 ile 60 yaş arasında kişilere uygulanır. Ayakta yapılan bir uygulamadır ameliyat, cerrahi işlem gerektirmez. 15-20 dk civarı bir sürede işlem biter. Kabul edilmiş en etkili kırışıklık giderme uygulamalarının başında gelmektedir.

Botoks Kaç Yaşında Yapılır?
Botoks Kaç Yaşında Yapılır?


Genellikle yüz bölgesindeki çizgileri ve kırışıklıkları gidermek için kullanılır. Bilinmeyen bir tedavi uygulaması ise terleme sorunu olan kişilere botoks tedavisi uygulayarak kişinin terleme problemi giderilebilir. Ülkemizde botoks fiyatları artan döviz kuru ile birlikte emlak piyasasını andırmayan bir hal almıştır. Sürekli iniş çıkış halinde olan botoks fiyatı genellikle döviz (dolar) üzerinden satış yapıldığı için fiyatı sürekli değişmektedir. Botoks yan etkileri fazla olan bir uygulamadır kesinlikle yaptıracağınız klinik, güzellik merkezi uzman doktorlardan oluşan kaliteli bir merkez olması gerekmektedir. Göz kapağı düşüklüğü, mimik kaybı gibi önemli yan etkileri vardır. Size bu işlem için İstanbul'da 20 yıldır faaliyet gösteren köklü bir güzellik merkezi olan MD Dermatoloji kliniğini önerebiliriz.

Klinikte dermatolog olarak 3 doktor çalışmaktadır hepsi uzman hekim statüsündedir.
botoks fiyatları istanbul
botoks fiyatları istanbul

Lazerle Çatlak Tedavisi

Botoks yaptırdıktan sonra kesinlikle lazer cihazları ile yapılan tedavileri cildinize bir süre yaptırmayın. Botoks yapılan bölgeye lazer cihazının ışını gelirse leke yapma olasılığı çok yükseltir. çatlak tedavisi yaptıran bir hasta yüzüne fraksiyonel lazer cihazı ile cilt gençleştirme işlemi yaptırmak istemiş ve botoks uygulaması yapılmış bölgeye lazer ışını ile tedavi yaptırmış. 3 Gün içinde bölgede lekeler ortaya çıktığı görülmüştür. Kesinlikle botoks tedavisinden sonra bölgeye masaj yapmak ellerinizle hareket ettirmek gibi hareketlerden kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Botoks Vücudumuzda Hangi Bölgelere Uygulanır?

Alın ve kaş arası mimik hareketlerimizle oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılır.
Boyun gıdı bölgesi kırışıklıklarında kullanılır.
Yaşlanma belirtileriyle oluşan göz çevresi kırışıklıkları tedavisinde kullanılır.
Yanak sarkmaları tedavisinde toplamak için kullanılır.
Yüz inceltme işleminde masseter botoksu kullanılır
El ve ayak terleme problemlerinde tedavi olarak kullanılır.
Not: Botoks ve Dolgu uygulamalarını 20 yıllık bir lazer estetik merkezi olan MD Dermatoloji Polikliniğinde rahatlıkla yaptırabilirsiniz.
Web Sitesi: https://lazerestetikmerkezi.com/

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.