Zamanı Değerli Olanlara Büyük Fırsat

CEPTETEB ile TAV Passport Hızlı Geçiş özelliğini kullanabilir ve birçok noktada zaman kazanabilirsiniz.
Hayatımızda birçok şeyi geri getirebiliriz, ama zamanı asla geri getiremeyiz değil mi? Peki yenilenmesi, yerine geri konması, satın alınması mümkün olmayan bu değerli şeyi –zamanı- bilinçli bir şekilde kullanıyor muyuz? Bu sorunun cevabı; çok azımız için evet, birçoğumuz için hayır olacaktır. Uzun bir süre zamanın değerini bilmesek teknolojinin gelişmesi ile çok daha fazla zaman gerektiren işlerimiz daha az zamanda halledebiliyoruz. Bunun en iyi örneği motorlu araçlardır.

Eski usul ulaşım yöntemlerinden yeni nesil ulaşım yöntemlerine (trenler, otomobiller, gemiler, toplu taşıma araçları ve uçak ) geçildikten sonra zaman kavramı çok farklı yönlere taşındı. Aylarca, günlerce süren yolculuklar saatlere hatta dakikalara düştü. Bu durum, zaman açısından tüm toplumlar için çok büyük bir kazanç oldu.

Ulaşım araçları, çağımızda yapılan en önemli icatlardandır; bu durum tartışma götürmez. Özellikle uçağın icat edilmesi çok uzun mesafeleri kısa zamanda aşmamızı sağlamıştır. Otobüsler ile neredeyse 1 gün sürecek mesafeleri 1 ya da 2 saat içerisinde aşabiliyoruz. Çok fazla seyahat etmeyen kırsal kesimde yaşayanlar için bu durum o kadar da ehemmiyetli değildir; fakat İstanbul gibi büyük metropollerde yaşayanlar için uçaklar veli nimettir.
Birçok şirket çalışanı yoğun iş ortamında çalışmalarının yanı sıra, ara sıra (belki de günlük) yurt içi ya da yurtdışı iş gezilerine de çıkıyor. Uçak ile kısa bir sürede Paris’e gidip o gün içerisinde dönebilir, mesela. Uçak olmasaydı eğer bu gezinin ne kadar zaman alacağını ve şirkete zaman ve kar yönünden ne kadara zarara uğratacağını bir düşünün.

Uçak kullanımın zaman yönetimi açısından bu kadar önemli olması beraberinde birtakım aksilikleri de getiriyor maalesef. Birçok şirket, havayollarını kullanarak işlerini hallediyor. Ayrıca bireysel kullanımlar da arttığı için ister istemez havalimanlarında kalabalıklaşma meydana geliyor.

Havalimanlarının kalabalığı yüzünden yetişilmesi gereken bir toplantıya yetişilememesi ya da iletilecek birtakım evrakların zamanında iletilememesi anlamına geliyor. Bu durum da birçok şirketin işlerini sıkıntıya sokabiliyor. Ama ne var ki CEPTETEB’in müşterilerine sunduğu TAV Passport Hızlı Geçiş özelliği ile yurt içi ve yurtdışı belirlenen birçok noktadan vakit kaybetmeden geçebiliyorsunuz. Bu özellikten faydalanmak için yapmanız gereken tek şey CEPTETEB müşterisi olmanız.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Unutulan pasaport veya evraklarınızı acil kurye olarak sizlere ulaştırmaktayız..

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.