Öğretmenler Gününün Anlam ve Önemi


24 Kasım Öğretmenler Günü Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk öğretmenlere armağan edilmiştir. Bunun en büyük amacı öğretmenlerin ülke içindeki anlam ve önemidir. Öğretmenlerimiz bizim için bilgi bankasıdır. Onlar için ayrılan bir gün değil üç yüz altmış beş gün olmalıdır. Öğrencilere bu konu aileler tarafından işlenmelidir. Öğrencilerin ve ailelerin öğretmenlere daha çok kıymet vermesi gerekir. 24 Kasım Öğretmenler Günü hediye gönderimleri önem arz ettiği gibi çiçek göndermeler önem kazanmaktadır.

Öğretmenler Gününde Hediye Alışverişi

Öğretmenler en kıymetli varlıklardır. Onlar toplumun temelini oluşturan aile kavramının devamlılığını sağlayan çocuklarımızın yetişmesinde en önemli katkıyı sağlarlar. Bu sebeple de her şeyin en iyisini hak ederler. Onlara bu önemli günde verebileceğiniz hediyeler onlara kıymetli olduklarını hissettirmelidir. Bu hediye seçiminde bütçemizi düşünerek hareket edecek olursak uygun fiyatlı alınabilecek ilk akla gelen hediye; çiçektir. Çiçekler her zevk ve bütçeye uygun olarak mevcuttur. Öğretmenlere kıymetli olduklarını hissettirmek için beyaz, toz pembe, sarı tonlarının bulunduğu çiçekleri seçebilirsiniz.

Bir öğretmene verilebilecek en güzel çiçek karanfildir. Hem fiyat olarak uygun hem de görünüş dayanıklılık anlamında daha uzun ömürlü çiçeklerdir. Eğer tercihiniz saksı çiçeğinden yana olacaksa saksıda menekşe tercih etmek daha makul olabilir. Menekşenin bakımı kolay olduğu gibi öğretmen hediye aldığında masasında da estetik görünüm sağlamaktadır. Ekonomik olarak bütçeniz müsaitse pahalı bir tercih orkide olabilir. Orkideler kaliteli oldukları kadar bakımı kolay çiçeklerdir. Özellikle beyaz orkide çok estetik bir hediye olabilir. Çiçek haricinde alınabilecek bütçeye uygun bir diğer hediye ''dolma kalem'' olacaktır. Kalem öğretmenlerin meslek hayatlarında olmazsa olmaz bir araçtır. Sınav sorusu hazırlarken, sınav cevaplarını okuyup puanlandırırken kalem gerekmektedir.

Öğretmeninize kalem hediye etmeniz doğrultusunda hediyenizi her eline aldığı anda aklına geleceksiniz. Bu ince davranışınız dolayısıyla iyi anılacaksınızdır. Ona kıymet verdiğinizi bu yolla da göstermiş olacaksınız. Kalem haricinde alınabilecek bir diğer hediye süslü not defterleridir. Kaleme benzer bir işlevi olan defterlerin istediğiniz türde mevcut olması hediyenin kıymetini arttırmaktadır. Öğretmenler günü şiirleri de bu dönemde oldukça popüler hale gelmiş hediyelerdendir.

Öğretmenlerimiz bizim en kıymetlilerimizdir. Çocukluktan gençlik evresine kadar bizi yetiştiren bu kıymetli meslek üyelerine 24 Kasım değil her gün değer vermeliyiz. Değer verdiğimizi hem iyi davranışlarımızla hem de hediyelerimizle hissettirebiliriz.

Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, toplumun genç nesillerinin onlara muhtaç olduğu en değerli mesleği icra etmelerinden ötürü onlara duyduğumuz saygı ve sevginin sonsuz olduğunu dile getirmek isterim.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.