Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri
Öğrencilere kredi kartı veren bankaların listesi Ehliblog'da.

Kredi kartı, hem taksit gibi avantajları sayesinde, hem de elde nakit olmadığı zamanlarda; ciddi bir alışveriş aracı olarak kullanılıyor. Her geçen gün de daha fazla insanın cebinde, cüzdanında kendine yer bulan kredi kartları; artık öğrencilikten edinilmeye başlanıyor. Öğrenciye kredi kartı veren bankaların bir listesini, bu yazımda sizlerle paylaşacağım. Böylece, siz de öğrencilik hayatınızda kredi kartıyla tanışabilirsiniz.

Öğrencilere Kart Veren Bankalar

Birçok banka, vermiş olduğu kredi kartında bağlılık puanı olarak adlandırılan bonuslara sahip. Farklı isimlerle adlandırılsalar da; genellikle harcamalarınızın %1'i kadar puan kazanıyorsunuz. Haliyle, hem bedava alışveriş fırsatı, hem taksit, hem de nakit alışverişi ertelemesi gibi avantajları bir arada sunuyor. Bu da öğrencilerin kredi kartı almasına önayak oluyor. Özellikle aylık geliri sınırlı olan öğrenci kesimde, taksit olayı kredi kartını çok daha cazip hale getiriyor. Şimdi gelelim öğrenciye kredi kartı veren bankaların listesine ve kredi kartlarının detaylarına...

1- İş Bankası - İş'te Üniversiteli Kredi Kartı

İş Bankası, öğrencilere özel olarak çıkardığı kredi kartı olan İş'te Öğrenci ile; öğrencilere kredi kartını kart aidatı olmaksızın sağlıyor. Gelir beyanı gibi bir isteği olmayan kartlar genelde 400-500 lira limitli olarak çıkıyor. Limit artırımına genelde izin verilmese de, bazı özel durumlarda onaylanabiliyor. Kendim de kullanmıştım İş'te Öğrenci kartını ve 900 liraya kadar çıkarılmıştı limitim.

2- Ziraat Bankası - Ziraat Genç Kart Kredi Kartı

Ziraat Bankası tarafından verilen Ziraat Genç kredi kartı ile 500 liralık bir limiti var. Ziraat Genç Bankkart'tan ve Ziraat Genç kredi kartının farklı ürünler olduğunu söylemekte yarar var. Genç Bankkart, KYK'dan burs veya kredi alan öğrencilere veriliyor. Banka kartı niteliği taşıyan Genç Bankkart, 300 lira avans harçlık limitine sahip ve kredi kartı özelliği taşımıyor. Ziraat Genç kredi kartıysa, limiti dahilinde kredili işlem yapılmasına olanak sağlıyor.

3- Garanti Bankası - Bonus Genç Kredi Kartı

Garanti Bankası, Bonus kredi kartını öğrencilerin de kullanabilmesi için, Bonus Genç kredi kartını çıkarmış durumda. Bonus kartların sağladığı avantajların tamamını sağlayan Bonus Genç, öğrencilerin kredi kartına ulaşımını kolaylaştırıyor. Yine 500 lira limiti bulunan Bonus Genç ile; taksitli işlemler ve bonus avantajları öğrencileri bekliyor.

4- Yapı Kredi Bankası - Play WorldCard Kredi Kartı

Yapı Kredi'nin öğrenci kredi kartı olarak sunulan ve genellikle fakülte bahçelerinde başvurusu alınan bu kredi kartı, World kart programının sağladığı tüm avantajlara sahip. Öğrencilerin World dünyasına adım atmalarını sağlamak için çıkarılan kart, başvuru esnasında herhangi bir gelir belgelenmesine ihtiyaç duymuyor. Öğrencilik hayatı bittikten sonra da World dünyasında kalmak için, iyi bir başlangıç. Maksimum kart özellikli İş'te Üniversiteli kartında olduğu gibi, PlayCard'ı da kullandım. Özellikle alma amacım taksitle usb tv kartı almaktı. Alamadım pahalı geldi ama kartın faydasını çok yerde gördüm =D

5- TEB - ÜniversiTEB Kredi Kartı

Türk Ekonomi Bankası'nın üniversite öğrencilerine özel olarak sunduğu ÜniversiTEB, Bonus özellikli bir kredi kartı. Bonus program iş yerlerinde çeşitli avantajlar sunan ÜniversiTEB, öğrenciler tarafından çokça kullanılsa da, kartı hiç deneme şansım olmadı. Öğrenci olduğum zamanlarda, fakülteye gelen olmadığı içindir muhtemelen. Buradan saha sorumlularına sesleneyim, fakültelere giden ekip sayınızı artırın. =)

6- Akbank - Exi26 Kredi Kartı

Akbank tarafından sunulan ve Axess özelliği taşıyan kredi kartı olan Exi26; herhangi bir Axess kartın taşıdığı tüm ayrıcalıkları sahip. Güzel yanı şu, 50 lira üzeri alışverişlerinizi faizsiz olarak 3 taksit yapabiliyor. Öğrencileri en çok cezbeden yönü de bu olsa gerek. =)

Öğrencilere Yönelik Diğer Kredi Kartları

Öğrenciler arasında en çok kullanılan öğrenci kredi kartları bunlar. Bu saydıklarımın dışında, Vakıfbank tarafından Like, Finansbank tarafından Go, HSBC bankası tarafından Campus kredi kartları da öğrencilere sunulan kartlar arasında. Like kredi kartı, World özelliği taşıyor. Campus kredi kartıysa Advantage kart özelliği taşıyor.

Son Sözler ve Tavsiyeler

Kredi kartları, oldukça kullanışlı ödeme araçlarıdır. Özellikle öğrencilik hayatında, birçok noktada kolaylık sağladığı kesin. Ancak öğrencilere kredi kartı veren bankaların tamamı, bu işi oldukça sıkı takip ediyor. Yani geç ödeyeyim, ödemeyeyim gibi düşüncelere hiç girmeyin. Mümkün olduğunca açılmadan kullanın kredi kartını. Ve mümkünse nakit avans gibi olaylara hiç bulaşmayın. Kredi kartının ödeme aracı olduğunu, borçlanma aracı olmadığını bilin. :)

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. kim kırdi kartı cevine koyarsa o batar

    YanıtlaSil
  2. Yazınız öğrencilerin kredi alması adına çok iyi olmuş. Elinize sağlık.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.