Teşekkür ve Duyuru


Bu yazı blogumun okurlarına, tüm sosyal medya takipçilerime ve tüm blog izleyicilerime küçük bir teşekkür için kaleme alındı. Kısa bir yazı olabilir, kusuruma bakmayın. Ancak bu yazının devamında -birkaç yazılık seri olmasını düşünüyorum-  okurlarımın ilgisini çekebilecek teknik birkaç konu hazırlayacağım.

Dedikten sonra, gelelim teşekküre... Ehliblog, bildiğiniz gibi; Türkiye'nin genç internetinin, yaşlı sayılabilecek bloglarından biri. 2009'dan beri devam eden yayın hayatında Ehliblog, tam 4166 yorum almış. Günlük ortalama 1.5 yorum demek bu. Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. Bitti mi? Yok, bitmedi. Bir teşekkür daha var. Ehliblog geçtiğimiz günlerde 2 milyon sayfa gösterimini geçti! Bu sayıya ulaşmamızda (Poyraz Hocam'ın ve benim) emeği geçen tüm okurlarımıza, konuk yazarlarımıza, takipçilerimize; gerçekten çok içten teşekkür ederim! İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz. Orada olduğunuzu bilmek, gurur ve mutluluk verici.


Gelelim benim açımdan 2 milyon gösterimin anlamına... Bu benim için oldukça önemli bir psikolojik sınırdı. Gerçekten çok mutluyum. Şu an çok daha yüksek olsa da ortalama günlük 750 civarında sayfa gösterimi demek. Büyük mutluluk. Umarım bundan sonra da aynı tempoyu koruyabilir ve başka yeni dostlara da ulaşabilirim.

Sevgili dostlar, sizlerle mailleşmek, mesajlaşmak, yorumlaşmak ve yardımlaşmak; gerçekten çok keyifli. Her biriniz ayrı ayrı, çok kıymetlisiniz. Tekrar tekrar iyi ki varsınız. =)

Gelelim duyurumuza! Ehliblog'da vakit buldukça, video içeriklere de yer vereceğim. Bunun için bir Youtube kanalı açtım ve biraz whiteboard animasyon, biraz anlatım ve biraz da dışarıda çektiğim videolardan paylaşabilirim. Orada oluşacak içerik, blogumun kıymetli okurları sizler tarafından şekillendirilecek. Yönlendirmelere açığım yani =)

İlk videoyu da böylece burada yayınlamış olayım. Bana ve okurlarıma hayırlı olsun :)
https://www.youtube.com/watch?v=ZIJL5BV5WdU

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

12 yorum:

 1. İlk yorumda benden olsun :)
  Bu tarz kilometre taşları biz blog yazarlarını oldukça motive eder. Bu azim ve motivasyonla daha iyi yerlere ehli blog u taşıyacağından şüphem yok. Başarılarının devamını dilerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfurullah abi, bu kilometre taşına gelinmesinde en büyük pay senin. Umarım dediğin gibi Ehli Blog'u daha iyi noktalara ilerletebilirim. Çok teşekkür ederim kıymetli yorumun için!

   Sil
 2. bende 10.000 e gelince cok sevinmistim suan 20 küsür güzel duygular :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Acayip keyifli. İnşallah milyonları (birlikte) gördüğün(üz) günlere de rast gelirim :)

   Sil
 3. Yalnız bu boardmaker ile yapılan video çok hoş olmuş. Nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. :) Çok uzun yıllardır web tasarım ile uğraşmış ve en sonunda daha yeni kendi blogunu açmış biri olarak ilham aldığım güzel bir blog burası. Yıllardır açtığım onca platformda yazılanlardan oldukça faydalanmıştım. Şimdi ise asıl ben teşekkür ediyorum bir takipçi olarak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim. Whiteboard animasyon biraz fazla ram tüketiyor yaparken, ekran kayıt programları da aynı şekilde. Bir çözüm bulabilirsem, kısa da olsa bir video hazırlayarak nasıl yapılacağını anlatabilirim :)

   Sil
 4. Tebrikler hocam başarılarınızın devamını dilerim :)

  YanıtlaSil
 5. Başarılarınızın devamını dilerim. :)

  YanıtlaSil
 6. Başarılarınızın devamını dileriz. İyi çalışmalar

  YanıtlaSil
 7. Hocam videodaki kalemle yazı yazan animasyonlu eli nasil yaptınız rica etsem paylasabolirmiwiniz çok işime yarayacak eminim şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.