Şirketinizi Eğitimle Bir Adım İleri Taşıyın!

İnsan hayatında öğrenmenin yeri oldukça büyük. Öğrenmeyi bırakan, yahut gelişmelerin gerisinde kalan herkes; mevcut rekabetin içerisinde geri düşmeye mahkum. Haliyle, yaşam boyu öğrenmeyi bırakmamak gerekiyor. Elbette bu durum sadece bireyler için değil, şirketler için de geçerli. Mevcut teknolojiye ayak uyduramayan, personelinin kalifikasyonunu artıracak nitelikte çalışmalar içerisinde bulunmayan şirketler de mevcut rekabet içerisinde geri düşecektir.

Peki bunun önüne nasıl geçilebilir?

Özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerde bu tip eğitim faaliyetleri çok önemsenmez yahut personelin kendini geliştirmesi beklenir. Haliyle, bu durumda rekabetin gerisinde kalınılacağı aşikardır. Kobilerin bu tarz faaliyetlerde bulunmasının önündeki en büyük engel, maliyet kaygısıdır. Oysaki; bu eğitim maliyetleri zannedildiği kadar yüksek değildir. Özellikle, e-öğrenme metodları kullanıldığında, hem eğitim şirket içerisinde masabaşında gerçekleştirilebilmekte, hem de eğitim maliyetlerinde tasarruf sağlanabilmekte.

Elbette bu tip bir eğitimi almaya karar veren kuruluşlar; alanında deneyimi yüksek, referans sunabilen ve uzaktan eğitim alanında başarılı çalışmalara imza atmış bir eğitim platformundan yararlanmaları gerek. Böylece, başarılı eğitimlerle rekabet avantajı korunurken; kurumsal ilerleme de kolaylıkla sağlanabilir.

Einstein.com.tr ise, bu alanda yetkin ve oldukça başarılı eğitimler vermiş, kurumsal bir firmadır. Özellikle eğitimlerin hazırlanmasında, görselleştirmeye çok önem veren Einstein, eğitimlerinde oyunlaştırma, animasyon ve videolaştırma gibi birçok metottan yararlanır. Böylece eğitimlerin hafızadaki kalıcılığı artar ve öğrenme sürecinde ciddi bir kazanç sağlanır.

Eğer siz de e-öğrenme konusunda araştırma yapıyorsanız, bu alanın en iyisi olan Einstein ile irtibata geçmelisiniz. Einstein, başta kurumsal firmalar olmak üzere, en az 30 çalışanı olan firmalara uzaktan eğitim hizmeti vererek; firmaların rekabetçi ortamda personel eğitimleriyle ön plana çıkmasına yardımcı olmaktadır. Einstein ile hemen tanışmak için, http://einstein.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

9 yorum:

 1. uzaktan eğitimle işaret dili sertifikası yaratıcı drama hafıza teknıklerı sertıfası almıştım. cok egelnecelı olmuştu.
  http://www.ahmetduzen.net/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle çok faydalı oluyor. Ben de bu aralar ekonomi eğitimlerine yönelmiş durumdayım. Sonrasında da yeni bir şeyler düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim. :)

   Sil
 2. şirket demek bin güç ister ama önerdiğiniz üzerine uygulama gerçekleşdirecem saolun..

  YanıtlaSil
 3. Bizim patrondan böyle bir şey istedik de "Eğitim istiyorsanız gidin dersaneye yazılın. Masraf çıkarmayın bana! Zaten doğru düzgün iş yok piyasada." dedi çıktı. Faydalı bi hizmet olduunu düşünüyorm şahsen.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Patronların genelinde böyle bir sorun var. "İş yok piyasada!" İyi de bana ne bundan? Ben o eğitimleri alacaksam ve sen bunu karşılamayacaksan; o eğitimden edindiğim tecrübeyi senin lehine kullanmamı bekleyemezsin ki...

   Sil
 4. bizde yeni kurulan bir şirketiz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz teşekkürler.
  http://www.boyutepoksi.com/

  YanıtlaSil
 5. Böyle bir yazı yazmanız güzel olmuş belki birilerinin kulaklarını çınlatırda doğru yolu bulur neden diyorum çünkü bir firmada bu konuyla ilgili patronların çarpık şekilde yanlışı doğru bildiği bir durumla karşılaştım sadece şu kısmını söyleyim patronlar çalışan elemanlarının kendilerini geliştirmesini kendilerine yatırım yapmak olarak algılıyor ve kabul ediyorlar ama şunu düşünmüyorlarmı ben kendi kazandığım paramla kendimi geliştirmeye çalışıyorum ama bu gelişmiş şahıstan prim elde eden sensin sen neredeyse benim sayemde milyonlar kazanıyorsun ama benim kazandığım bir kaç binlirayı geçmiyor ve sen o birkaç binlira bütçemle belki daha az bir bütçeyle kendimi geliştirmemi istiyorsun hem bunu istiyorsun hemde ''sen kendine çalışıyorsun bana değil'' diyecek kadarda bencil bağnaz ve daha nasıl tabir edebilirim bilmiyorum olabiliyorsun evet türkiyedeki sermaye sahiplerinin çoğu malesef böyleler, bu yüzden hani derlerya deveye diken adama s.ken yarar diye işte böylelerine bu laf yarar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üslubunuz biraz fazla sert olmuş. Yani küfür kısmı olmasa, ve sinirinizi sakinlikle gösterseniz; yazdıklarınıza ben dahil birçok insan katılabilirdi. Her neyse, asıl konumuz olan şirket içi eğitimlere dikkat çekelim. Bizim patron, arkadaşları tarafından organize ettiriyor böyle şeyleri. Bir adam var, hem eğitmen, hem danışman, hem elektrik tedarikçisi... Hal böyle olunca, bu her şeyi bilen arkadaşın verdiği eğitimler de dandik oluyor. Fakat ben patrona anlatamıyorum bunu. Anlaması çok da önemli değil zaten. Çünkü ben meraklı insanım. Birileri bana eğitim vermese de ben kendimi geliştirebilirim. Fakat genel olarak şirketler eğitime yatırım yapmadıkları sürece, gelecekleri nokta iflas yahut kârsızlık dolayısıyla küçülme... Umarım şirketler eğitimlere biraz daha önem verirler. Yorumunuzun sertliğine ve içeriğine katılmasam da yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 6. Eğitim Şart, Sektör ne olursa olsun... Paylaşım çok güzel elinize sağlık...

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.