İngilizce Öğrenmenin En Konforlu Yolu: Open English

Open English ile Kolay İngilizce Öğrenin
Hızlı İngilizce Öğrenmek İçin En Pratik Çözüm: Open English

Ehliblog'u takip edenlerin bildiği üzere, Ehliblog'da içerikler biraz daha teknik konulara yönelik olarak yayına alınıyor. Javascript, Blogger temaları, programlama üzerine notlar vb. içerikler; kullanıcılarla buluşuyor. Elbette burada yayınlanan içeriklerden çok daha fazlasını öğrenmek mümkün. Sadece bu tarz teknik konularda değil, genel olarak teknoloji anlamında da birçok yeni şey öğrenmek mümkün. Ancak bunun için, globalleşen dünyanın anadili haline gelen İngilizce'ye hakim olmak gerek. Çünkü, programlama dillerinin neredeyse tamamı İngilizce komutlar üzerine kurulu. Üstelik, İngilizcenin yaygın kullanımı sayesinde, dünyanın birçok noktasından blog yazarı, programlama ve teknoloji gibi konularda İngilizce olarak içerik üretmeyi tercih ediyor. Haliyle, Hindistan'dan Japonya'ya, Amerika'dan İngiltere'ye kadar dünya üzerinde çok geniş bir nüfus tarafından kullanılan İngilizce; birçok alanda olduğu gibi programlama dünyasında da en yaygın kullanılan dil oluyor.

İngilizceyi Nasıl Öğreneceğiz?

Durum bu olduğu için, programlama konusunda yeni ufuklar kazanmak, Stackoverflow, Github ve Digital Point gibi küresel buluşma noktalarında fikir alışverişinde bulunabilmek ve bu alandaki yeteneklerinizi geliştirebilmek için İngilizceyi iyi derecede bilmeniz şart. Fakat ufak bir sorun var: İngilizceyi nasıl öğreneceğiz? Eğer siz de "Nasıl İngilizce öğrenirim?" diye kendinize soruyorsanız, yazının devamını muhakkak okumalısınız!

İngilizce öğrenmek, emin olun zor bir iş değil. Fakat emek gerektiren bir iş. Bir kursa yazılmak, pek çok zaman ideal bir fikir olarak görünse de birçok handikapı da beraberinde getiriyor. Mevcut takviminizde kursun nereye yerleşeceği sorusu mesela... Okul, iş gibi bir uğraşının yanına bir de İngilizce kursu eklemek; çoğu zaman bıkkınlık yaratıyor. Trafikte geçen zaman, günün ya da haftanın yorgunluğunun üzerine eklenen bir kurs yorgunluğu; İngilizce öğrenmek isteyenlerin, çıktıkları yolculuğu yarıda kesmesine sebep olabiliyor. Oysa hızlı İngilizce öğrenmenin bir yolu olsa; hepimiz bu yöntemi deneriz, değil mi? Meraklanmayın, artık o da var =)

En İyi İngilizce Öğrenme Yolu

İşte bunun önüne geçmek ve mevcut takvim akışınızı bozmadan İngilizce öğrenebilmenizi sağlamak üzerine kurulu bir internet sitesi var: Open English! Open English; 2000 saatlik interaktif kurs içeriği, internet olan her yerde kullanılabilmesi ve üstelik ana dili İngilizce olan öğretmenlerle İngilizce öğrenme sürecinizi sürdürmenizi sağlaması ile, çok büyük bir avantaj sağlıyor. Kolay İngilizce öğrenmenin en iyi yöntemini sizlere sunan, Open English; emin olun size de İngilizce öğretecek.
http://www.youtube.com/watch?v=qzqwNnG33bo Siz de hemen kendinize bir iyilik yapın. İngilizce öğrenmeye başlayın! Dünyanın her yerinde muhatap bulabileceğiniz bir dil olan İngilizceyi öğrenerek; birçok konuda avantajlı hale geçebilir ve bilginin kaynağına doğrudan ulaşabilirsiniz. İngilizceyi gündelik yaşamınızın bir parçası haline getirmenizi sağlayacak olan Open English ise, bu konuda seçebileceğiniz en iyi çözüm. Günlük rutinlerinizin dışına çıkmadan, ev konforunda İngilizce öğrenmek ve ana diliniz gibi konuşmak sizin elinizde. Hemen OpenEnglish.com adresini ziyaret ederek kısa formu doldurabilir ve Open English danışmanlarıyla görüşerek İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

http://www.openenglish.com.tr/?utm_source=referral&utm_medium=blog&utm_campaign=tr-blog-ehliblog

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Web Sitenizi istediğiniz dile çeviriyoruz

    YanıtlaSil
  2. keşke layıkıyla İngilizce konusabılsek
    http://www.ahmetduzen.net/

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.