Adsense Başvurum Reddedildi [Olası Sebepler ve Çözümler]

İnternet macerasına atılan birçok kişi, yaptığı işlerden para kazanmak ister. Özellikle, blog yazmaya henüz başlayan arkadaşların, en çok merak ettikleri konulardan birisi bu para meselesidir. Araştırmalar sonucunda, en güvenilir, düzenli ödeme yapan ve insanların hem övdüğü hem de yerdiği bir sistem olan Google Adsense reklam hizmetleri karşılarına çıkar. Hemen bir telaşla, Adsense başvurusu gerçekleştirilir. Ancak o da ne?! 1 hafta sonra gelen yanıtta "Adsense Başvurunuz Reddedildi" yazıyor. Peki, Adsense başvurusu neden reddedilir? Adsense başvurunuzun onaylanabilmesi için ne yapmanız gerek? Genel olarak gördüğüm; Adsense başvuru reddine maruz kalan sitelerdeki ortak problemleri yazmaya çalışacağım. Hazırsanız başlayalım :)
Adsense Başvurum Reddedildi Sebepleri ve Çözümleri

1- Yetersiz İçerik Nedeniyle Adsense Başvuru Reddi

Yetersiz içerik, Adsense başvurusunun reddedilmesinde temel nedenlerden bir tanesi. Yetersiz içerikten kasıt, sitenin ilerleyen dönemlerinde yeterince içerik üretilmemesi yahut mevcut içeriğin trafik alamayacak durumda olmasından kaynaklıdır. Şimdi siz bir reklam firması olduğunuzu düşünün. Ne istersiniz? Reklamlarınızı daha fazla alakadar kullanıcıya sunarak, daha çok gelir elde etmeyi. Google'ın Adwords ve Adsense tarafında bunu düşünmemesi için de bir neden yok. Bu nedenle, Adsense başvurunuzu gerçekleştirdiğinizde, sitenizdeki içerik kalitesinin;
 • Kullanıcıya yararlı olacak durumda olması,
 • Yeterli miktarda olması, (hem tek tek içerik bakımından, hem de sitenin toplam içeriği bakımından) Örnek vermek gererkirse; bir içerik 50 kelime, bir içerik 1500 kelime olmasın. Bir standardınız olsun. Öte yandan 5 tane içerikle de Adsense başvurusu yapmayın, reddedilirsiniz.
 • Seçtiğiniz konuların aranma hacimleri fena değil konumunda olsun. Sıfır aranma hacmine sahip içeriklerle Adsense onayı almanız oldukça zor. Ama çok yüksek aranma hacimlerine sahip içeriklerle başvurmanız da başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını zorlaştırır. Bu da sitenin sadece "para" için açıldığını düşündürür.

2- Politikalara Aykırı İçerik Nedeniyle Adsense Başvuru Reddi

Google Adsense'in bir program politikası var. Bu politikalar, bazı içeriklerin olduğu yerlerde reklam yayınlanmasına fırsat vermiyor. Tahmin edeceğiniz gibi; kumar, pornografik, zararlı ve yasaklı maddelerle ilgili sayfalar vb. içeriklerin yer aldıkları sayfalarda Adsense reklamlarının yayınlanması onaylanmıyor. Bazı durumlarda +18 ibaresinin yer aldığı sayfalar bile denetimlerde sıkıntı olabiliyor. Çünkü Adsense onay süreci, tamamen editörler tarafından gerçekleştiriliyor. Sitenizin incelemesini gerçekleştiren editörler, içeriği kontrol etmeden +18 ibaresine takılıp red verebiliyorlar. Bunu özellikle söylüyorum, çünkü mail yoluyla benimle paylaşılan ve Adsense yönergeleri bakımından incelemem istenilen bir sitede; hiçbir yönden aykırılık görmedim. Sadece bu ibarenin olduğu bir yazı gözüme çarptı. Adsense başvurunuzun reddedilmesini önlemek için, her detaya dikkat etmekte yarar var.
Elbette önce: Adsense başvuru şartları nelerdir öğrenmeniz gerek.

3- Yetersiz Trafik Nedeniyle Adsense Başvuru Reddi

Bir internet sitesinin reklam gösterimine uygunluğunu nasıl tespit edersiniz? Bir reklam veren olsanız, reklamınız daha çok trafik alan sitelerde çıksın istemez misiniz? Elbette istersiniz. Bu durumda, sitenizin ziyaretçi sayısının en azından belirli bir noktaya ilerlemesini beklemek ve bu ziyaretçi sayısına ulaşmak için çaba harcamalısınız. Bu noktadan sonra yapacağınız Adsense başvurusu muhtemelen olumlu sonuçlanacaktır. Ancak 5-10 içerik üretilmiş ve sizden başka ziyaretçisinin olmadığı bir internet sitesinin Adsense başvurusu reddedilecektir. Yetersiz trafik de tıpkı yetersiz içerik gibi, red sebeplerinden biri olabilir. Çünkü Google kalite standartları bakımından, nitelikli ve yeterli ziyaretçi oldukça önemseniyor.

4- Kullanıcıya Çok Fazla Reklam Sunmak

Adsense başvurunuzu henüz gerçekleştirmeden önce, sitenizden para kazanmak isteyebilirsiniz. Elbette hakkınız da. Amme hizmeti yapmak tamamen kişisel bir tercihtir ve amme hizmeti yapmak istemeyebilirsiniz. Fakat yayınlayacağınız reklamların, düzgün bir firmadan alınması ve abartılı olmaması gerekir. Mesela, aşırı pop-up ve pop-under, reklam olduğu belli olmayan reklamlar, kullanıcılara tıklaması gerektiği mesajını veren reklamlar vb. türden reklamlar yerleştirdiğinizde, Google Adsense editörleri sizin Adsense kalitesini düşürebileceğinizi düşünebilir. Bu nedenle Adsense başvurusunu gerçekleştirmeden önce, sitenizdeki reklamların makul ve aldatıcı olmadığından emin olmanızda yarar var.

5- Güven Vermeyen Tasarım Nedeniyle Adsense Başvuru Reddi

Birçok internet sitesi, genel olarka ücretsiz dağıtılan ve iyi tasarımlarla yaşamını sürdürüyor. Ancak, bazı ücretsiz tasarımların uygulanması esnasında temada kayma, yerleşim sorunları vs. görülebiliyor. Böyle durumlarda yapılacak Adsense başvurusu reddedilebilir. Tasarımınızın iyi durumda olduğunu, sayfa içi dolaşım konusunda Adsense program politikaları ve kalite yönergelerine uygun olduğundan emin olmalısınız.

Tüm bu sebeplerden bağımsız olarak da Adsense başvurunuzu reddedebilir. Bunun önüne geçebilmek için yapmanız gereken şey; bu yazıda dahil olmak üzere rehber yazılardan ziyade, Google'ın verdiği önerilere uymak olmalıdır. Google'ın Adsense program politikalarını, kalite yönergelerini ve Adsense başvurusuyla alakalı yardım sayfalarını muhakkak birkaç kez incelemelisiniz. Google Adsense blogunda yazılanları ve Youtube hesabında paylaşılan noktaları incelemelisiniz.

Hatta Google Adsense Türkiye ekibi tarafından hazırlanan bir videoyu aşağıda ilgililer için sunuyorum. Program politikalarına genel bakışın yer aldığı bu videoda, 6 temel başlık ele alınmış. Adsense ekosistemi, program politikaları, sık karşılaşılan ihlaller, yaptırımlar, itirazlar ve politikalara uygunluğu sürdürme. Videoyu izledikten ve Google yardım sayfalarını inceledikten sonra başvurunuzu yaparsanız; "Adsense başvurum reddedildi" deme ihtimaliniz oldukça düşecektir.
https://www.youtube.com/watch?v=lMxOMjQVqUY
Yine de Adsense başvurunuz onaylanmadıysa, Adsense olmadan sitenizden para kazanma yollarını öğrenmelisiniz.

Son Sözler

Hepimiz bir şekilde içerik üretiyoruz. Ürettiğimiz içerikler, ziyaretçilerimize bilgi sağlamak ya da onlarla bir şeyleri paylaşmak üzerine olabiliyor. Ürettiğimiz içerikten kaynaklanan internet trafiğinden reklam geliri elde etmek ve bunu da Google gibi güvenilir bir şirket üzerinden yapmak istemek de oldukça doğal. Ancak Google'ın yapmaya çalıştığı temel şey: Kaliteli içeriği, kaliteli reklamla buluşturarak, kaliteli gelir elde edilmesini sağlamak. Bu nedenle de hem arama algoritmalarında hem de reklam algoritmalarında ve bunların geliştirilmesi süreçlerinde; ince eleyip sık dokuyor. Adsense ve diğer Google program kurallarına uymak, uzun vadede internet geleceğine de pozitif etki edecek bir şey. Yani Adsense hesabınız var diye, bu politika ve yönergeleri görmezden gelmemek; internet ekosistemi açısından yarar sağlar. Siz ne dersiniz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

36 yorum:

 1. yetersiz içerikden alınmadım bende şuan advoly ile çalışıyorum memnunum gayette tekel olduğu için böyle bu adsense :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Advoly ya da diğer AdX hizmeti veren firmalar da aslında bu etkenlere dikkat ediyorlar. Politikaları biraz daha esnek olsa da, cezaları daha kesin olabiliyor. O yüzden daha dikkatli kullanmak gerek bana kalırsa :)

   Sil
  2. adsensenin kabul etmediğini kabul etmiyolar diye duymuştum ama beni ettiler ama havada ban kokusu var :D

   Sil
  3. Allah korusun, az ya da çok bir şeyler kazanıyorken; neden banlanasın? O süreç tam öyle işlemiyor. Kendileriyle (Advoly) biraz konuştuk, kendi inisiyatifleri yok. Google Adsense koşulları aynen burada da geçerli. Ancak daha farklı filtrelerle sanırım. Bunu şurdan anlıyorum:

   Bu Wmaracı'nda "Şöyle iyi kazandırıyor." furyasından sonra başvurayım dedim. Sebep vermeden kabul etmediler. Ehliblog'la başvurdum bir de, başka bir site de değil yani. Fakat, "Maalesef sizi şu anda kabul edemiyoruz." dediler. Uğraşmadım, Adsense varken gerek de görmedim aslında. Bak mesela seni de Adsense kabul etmemişken, Advoly kabul etmiş. Hasılı; kriterler biraz daha farklı. Sanırım Adsense tarafında bir taze kan arayışı var ve alternatif deniyorlar. Tutarsa, o yöne ağırlık verebilirler gibi geliyor.

   Adsense tekelliği konusunda da dediğinde tamamen haklısın. Çünkü, adamlar bu işte iyiler. Yazı içerisinde birçok kez sorduğum gibi, sen olsan nereye reklam vermek istersin? Yüksek trafik alsın, alakalı ziyaretçi gelsin ve gelen ziyaretçi dönüşüm bıraksın. (Üyelik, satın alma, gezinti, yorum yapma vb.) Bunu sağlayabilecek olan yerler de; arama trafiği, sosyal medya trafiği (Facebook-Twitter vb.) Arama konusunda da şimdilik Türk insanı tarafından en çok tercih edilen yer Google olduğuna göre, Adsense de tekel olmaya devam edecektir. Biz de sayfalarca Adsense başvurum reddedildi tarzında konuları konuşmaya devam edeceğiz. :)

   Sil
 2. Benim blogum Azerice olduğundan adsense kabul etmedi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şurada konuyla alakalı bir bilgi var. https://support.google.com/adsense/answer/9727?hl=tr Linke gitmeye üşenenler için söyleyeyim: Adsense desteklenen diller listesi. Türkçe konuşma konusunda bir sıkıntı çekmediğinizi düşünüyorum. Öte yandan, Rusça konusunda da birçok Azeri dostum oldukça iyi durumdalar. Türkçe-Rusça bir siteyle başvurmanız halinde sorun ortadan kalkacaktır sanırım :)

   Sil
 3. Teşekkür ederim. Deneyeceğim artık adsese almak eskisi kadar kolay değil. İçerik ve site oldukça önemli. Google kullanıcı deneyimine çok önem veriyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle, iyi bir kullanıcı deneyimi adsense başvurusunun reddedilmesini büyük ölçüde engelleyecektir! Kıymetli katkınız için teşekkür ederim.

   Sil
 4. Admin 1 haftadır blogger tabanlı sitelerde index sıkıntısı yaşanıyor sizde durum nedir? pek çok kişide aynı sorun var 1-2 saniyede sitem index alırken şimdi 2 günde google gibi getir dediğim halde index alıyor oda 1 tane index alıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla bende bir sorun yok. Muhtemelen belirli ip blokları arasında geçici bir sıkıntıdır. Her şey normale döner birkaç gün içinde yine.

   Sil
 5. Hocam dördüncü başvurumda kabul edildi. Bir çok yazı okudum adsense başvurumun neden reddedildiğini tam olarak öğrenmek için ama en doğru yazı sizin de dediğiniz gibi; Adsense program politikaları. Ellerinize sağlık yazı iiçin sağolsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim beğenmenize sevindim. Azminiz de ayrıca takdire şâyan. :)

   Sil
 6. Yuotubeden herhangi bir kanalından özerinden para kazanmayı aktifleştir ve 2 gün içinde sana mesaj gelicek sana adsense hesabı verecek o hesap ile tümmmmmm sitelerde reklam verebilirsinin(youtube tüm kanalları onaylıyor yani %100 sana adsense hesabı vericek) para kazanma nasıl aktifleştirir izle https://youtu.be/kGWBGNemJw8 Arkadaşlar bu bir video reklamı değildir bizamanlar uğraşmıştım ondan zaten videoda bana ait değildir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bahsettiğiniz yöntemle alacağınız Adsense hesabı, maalesef barındırılan hesap yani hosted account olacaktır. Adsense barındırılan hesaptan kod alarak herhangi bir siteye eklemek mümkün değil maalesef. Barındırılan hesaplar sadece Google'a ait ve Google iş ortağı sitelerinde kullanılabiliyor. Youtube gibi, Blogger gibi... Bu nedenle bu yöntemle Adsense hesabı almaya çalışan kişiler, muhtemelen 3. taraf sitelerinde kullanamayacaklar bu hesabı. Barındırılan hesaptan normal adsense hesabına geçiş içinse, mevcut adsense hesabından yeni bir başvuru süreci geçirmeleri gerekecek.

   Sil
 7. Yılların bana öğrettiği bir şey var ki google isterse kafasına göre reddedebilir veya sizi banlayabilir.tamamen kopya içerikten ibaret sitelere reklam verdiği de oluyor yani ne yaptığı belli değil.Erdal sarızeybek bir haber sitesi açmış neredeyse tüm içerik alıntı ama adama adsense vermişler.Google ekibini anlamak güç

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, kıymetli yorumunuz için teşekkürler. Bu verdiğiniz örnek Google tarafından kopya içerik sayılmıyor ki. Ajanslardan alınan haberleri değiştirmeden kullanabilirler. Hiçbir sıkıntı da olmaz. Çünkü adı üstünde haber. Adsense tarafında da bu bir sıkıntı değil. Milyon tane haber sitesi var ve neredeyse hepsi Adsense üzerinden gelir sağlıyor.

   Adsense'in afasına göre reddetme görüşünüze de katılmıyorum. Bu tarz kuruluşlarda, bir şirket kültürü ve disiplini en baştan tesis edilir. Böylece çelişkili durumların ortaya çıkmasının önüne geçilmeye çalışılır. Adsense reddediyorsa ya da banlıyorsa; gözümüzden kaçırdığımız bir şeyler olmalı. Bu konuda süreci daha şeffaf yönetmemeleri kesinlikle bir spekülasyon oluşmasına neden oluyor. Bunu kim söylerse katılırım. Adsense onay ve ban süreçlerinin daha şeffaf olması, hem Google için hem de yayıncılar için bir avantaj olacak kanaatindeyim. Yorumunuz için tekrar teşekkür ederim.

   Sil
 8. Aynen bende sizin ne dememişseniz hepsini yapmışım ama baktım olmuyor araştıdım hatalarımı buldum elimden geldiğince kaliteli ve güncel içerikler yuklemeye çalışıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kıymetli yorumunuz için teşekkürler! Adsense başvurularında da temel kriter bence: Nitelikli içerik, nitelikli trafik ve nitelikli reklam izleyicisi. Nitelikli içerik elimizde, üretebiliriz. Nitelikli trafik arama motorlarından ve sosyal medyadan elde edilmeli, uğraşabiliriz. Gelen ziyaretçilerin nitelikli reklam izleyicisi haline gelmesini de, onları reklama boğmadan ve istedikleri bilgiye erişmelerini kolaylaştırarak sağlayabiliriz.

   Sil
 9. profilimdeki siteyi başvursam mı kararsız kaldım 100 kusur full özgün yazı var ama hit yok biraz hit olsa başvurucam kararsız kaldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cidden teknik konularda bir blogunuz var. Ben sizin yerinizde olsam başvururdum. Yüksek ihtimal reddolunmayacaktır. Eğlenceli de bir blogunuz var. Başvuracak olursanız, bizi de sonuçtan haberdar edin lütfen :)

   Sil
 10. bende açıkcası başvurdum reddedilceğimi tahmin ediyordum. Blog açalı daha 1 ay olmuşken bence iyi bir tıklanma oldu inşallah devamı da gelir🙈 sonra tekrar başvurucam💪🏼

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle başvurmalısınız! Bazı temel şartları yerine getirdikten sonra, Adsense başvurunuz reddedilmesi gibi bir problemle karşılaşmayacağınızı düşünüyorum.

   Sil
 11. Öncelikle yazılarınızı ilgiyle takip ettiğimi bilmenizi isterim.Benim 1 mayıs 2016 da oluşturduğum bir bloğum var.Toplamda 45 içerik bulunuyor.Şuan günlük ortalama ziyaretçim 40 civarında. Google adsense başvurum yetersiz içerik nedeniyle onaylanmadı. Sorum şu ki, sizce adsense reklam alabilmek ve blogtan bu yola para kazanabilmek için ne kadar süre geçmesi, ne kadar günlük ziyaretçi alınabilmesi gerekir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,
  analiz edebilmeniz için forexipucu.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, takip ediyor oluşunuz mutlu etti. Teşekkür ederim. Henüz 3 aylık bir blogunuz var. İçerik sayısı olarak da hiç fena durumda değilsiniz. Yetersiz içerik nedeniyle adsense reddi gibi durmuyor durum. Çünkü sadece 2 içerikle adsense hesabı alabilenler biliyorum. Daha ziyade, Gizlilik Politikası/Kullanım Koşulları/Sayfa İçi Dolaşımda yetersizlikler vb. bir sebep olabilir. Site adresinizi bilmiyorum fakat eğer -tamamen atıyorum- 3 etikette sadece bir yazı varsa; bu durumda da Adsense yetersiz içerik nedeniyle başvuruyu reddedebiliyor. Varsa bu eksiklikleri tamamlayarak Adsense başvurunuzu yeniden yapın. Büyük ihtimal onaylayacaklardır.

   Sil
 12. Detaylı bilgilendirme için elinize sağlık. Benim başıma şöyle bir durum geldi. Sitemiz için geçen yıllarda AdSense hesabı açmıştık. Pin kodu bize ulaşmadı biz de daha siteye reklam koymadığımız için o şekilde bıraktık. Daha sonra YouTube kanalımızı AdSense hesabımıza bağladık ve reklamları açtık. Bir miktar meblağ da birikti orada. Geçen gün websitemize de AdSense reklamları koymak istedim ve AdSense paneline gittim. Reklam koymak için PIN girilmesini istiyordu ben de tekrar adresime PIN talep ettim. Bunun üzerine sistem AdSense hesabımı kapattı ve aşağıdaki e-maili attı.

  "Google AdSense'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Uzmanlarımız başvurunuzu inceledi ve program ölçütlerimizi karşılamadığını saptadı. Bu nedenle, sizi programımıza kabul etmemiz mümkün değil.

  Google reklamlarının yayıncılarımız ve reklamverenlerimiz için etkili olmasını sağlamaya yardımcı olacağına inandığımız bazı politikalarımız bulunmaktadır. Google, tüm yayıncıları inceler ve herhangi bir başvuruyu reddetme hakkını saklı tutar. Büyümemizi sürdürürken, daha geniş bir web içeriği ile daha fazla web yayıncısına hizmet edecek şekilde programımızı genişletebileceğimizin farkındayız.

  Kararımızın ayrıntılı nedenleriyle ilgili sorulara cevap veremeyeceğimizi bilmenizi isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz."

  Tabi ki sebep yok ortada. Tekrar adsense hesabına girmeye çalıştığımda aynı url ile yeniden başvuru yapmama izin vermiyor. Farklı bir e-mail adresinden yapmak istediğimde gene sıkıntı.

  Sitede 200'den fazla tamamiyle özgün içerik var. Çoğu 1.000 kelime üstü. Sitenin trafiği ayda 300-400bin. Aramalarda ilk sırada çıktığımız bir çok anahtar kelime var.

  Önerebileceğiniz bir çözüm var mı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında sıfırdan bir Adsense başvurusu yapılabilir gibi duruyor. Ya da Adsense biçiminde reklamveren diğer firmalar denenebilir. Özellikle AdExchange reklamı veren firmalara bir göz atmanızı tavsiye edebilirim. Gelirleri Adsense ile yakın olacaktır. Eğer yine reklam alamayacak olursanız, Admatic ve DeskFive tarzı reklamverenlere yönelebilirsiniz. Admatic'i şu anda Ehliblog'da kullanıyorum ve bir sorunla karşılaşmadım. Kullanıcıyı sıkmamak adına yoğun bir reklam gösterimi yapmıyorlar. Deneyebilirsiniz. Öncelik sıralamasında tavsiyem: yeniden adsense başvurusu, adexchange firmalarına başvuru, diğer alternatiflerin denenmesi şeklinde olacaktır.

   Sil
 13. Adsense beni bir türlü kabul etmiyor. Sebebi ne olabilir sizce fitnesstakimi.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsense başvurunuzun reddine dair gelen mailde ne yazılıyor size? En son başvurunuzu ne zaman yaptınız? Başvurunuzdaki olumsuz noktaları düzelterek başvurunuzu yenilediniz mi?

   Sil
 14. en büyük hatalar, 10-20 içerik ekliyolar hemen adsenseye başvuru yapmaya başlıyolar. En az 6 aylık site, 350 kelimlik en az 40 içerik ve +18 kelime vb. yoksa onaylar. Genel bilgilendirme için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsense başvurusu için bir minimum kriter yok. Ama söyledikleriniz genel anlamda yanlışlanamaz da. Bana kalırsa, Adsense başvurusunda reddedilmemek için sabırlı ve itimatlı davranmak önemli. Adsense nitelikli yayıncı istiyor bünyesinde. Bunun için de düzenli içerik üretebilecek, kaliteli trafik sağlayabilecek yayıncılara ihtiyaç duyuyor.

   Sil
 15. Bu sitem onay alır mı http://hezarfenyayinlari.com/en-iyi-kisisel-gelisim-kitaplari

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Vermiş olduğunuz adreste e-ticaret de yapıyorsunuz, reklam almak sizi sıkıntıya sokmaz mı? Rakiplerinizin reklamının çıktığı durumları düşünün. Adsense onayı alabilir gibi duruyor ama bence riskli bir hareket olur :)

   Sil
 16. Merhabalar, 3 ay önce oluşturduğum blogumda 40 tane özgün içerik var. Adsense den yetersiz içerik sebebiyle red yedim. www.saglikliyasaminsifreleri.blogspot.com bakıp tavsiyelerde bulunursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler...

  YanıtlaSil
 17. Faydalı yazınız için teşekkürler.

  Beklemedeyim bakalım 3 gün içerisinde cevap verileceği söylendi umarım bu sefer olur :) www.sinavsonuclar.com

  YanıtlaSil
 18. admin hit arttırma siteleri hileye girer mi?Eğer bu sitelere başvyrduktan sonra adsense kayıt olmaya çalışsam red alır mıyım ona göre yapıcam.

  YanıtlaSil
 19. Merhabalar, yorumlar dahil her şeyi okudum.Sanırım benim blog sitem adsense reklam yayını yapmak için çok zayıf. Yine de bakıp değerlendirmenizi ve varsa yapmam gereken bir kaç ipucu söyleyebilir misiniz?

  Sitemdeki her yazı özgündür. Site tıklanması gün geliyor 4-5, gün geliyor 650-700 oluyor. Sizce şu aşamada başvuru yapmalı mıyım?

  Teşekkür ederim.

  https://futbollinkes.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.