Babalar Günü İçin Kravat Önerileri


Malum babalar günü yaklaşıyor, bir hediye telaşı var ancak babalara hediye bulmak, annelere hediye bulmak kadar kolay değil. Çünkü bir erkeğin aksesuar olarak kullanabileceği şeyler, oldukça sınırlı sayıda. Kravatlar, özellikle babalar gününde, genel tercih sebebidir bu nedenle. Elbette şık bir kravat bulmak, yahut babanızın giydiği-giyeceği takım elbiselerle uyumlu bir seçim yapmak, oldukça zor olabilir. Bu nedenle biraz araştırma yapmanız gerekebilir.

Hediyelik kravat almaya karar verdiğinizde; yukarıdaki zorlukları aşmak için, babanızın giyim stilini iyi biliyor olmanız gerek. Babanızın stilini bildikten sonra, kravat seçimi yapmak çok daha kolay bir iş haline gelecektir. Buradan sonra iş, kravat modellerinin incelenmesi, seçimin yapılması ve elbette paranın ödenmesine kalıyor. =)

Elbette, birçok kişi kravatın bir klişe olduğunu düşünebilir ancak ilk paragrafta da değinildiği gibi; erkekler için alınabilecek hediyeler sınırlı. Etrafınızda kısa bir fikir alışverişi yaptığınızda bile, birçok kişi "Kravat al" diyecektir. Siz de bu öneriyi dikkate almalısınız. Böylece meşakkatli bir hediye arayışından kurtulabilirsiniz.

Kravat Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kravat seçiminde dikkat edebileceğiniz birçok unsur var. Hızlıca bunları sıralamak gerekirse:
  1. Kravat alacağınız kişinin giyim tarzı,
  2. Kravatın kullanılmasını planladığınız yerler ve zamanlar,
  3. Kravatın üretildiği madde,
  4. Kravatın boyu,
  5. Kravattaki desenlerin, alınacak kişinin dünya görüşlerine aykırı düşmemesi,
gibi detaylar kravat seçiminde size rehberlik edebilir. Kravatın, genel giyim tarzıyla uyumlu olması, kullanılacak yer ve zamanların belli olması -düğünde takılabilecek kravatlarla, toplantıda takılabilecek kravatlar elbette bir olmayacaktır- seçiminizin doğru ve hoşnut edici olmasını sağlayacaktır. Bunun dışında, kravat boyu ve deseni de kişinin fiziksel özellikleri ve dünya görüşüyle doğrudan ilişkilidir. Mesela, Atatürk resimlerinin bulunduğu kravatlar yahut Osmanlı tuğralarının yer aldığı kravatlar, herkes tarafından rahatlıkla kullanılamayabilir. Bu nedenle kravatta desen ve baskı varsa; bu detaylara muhakkak dikkat edilmelidir.

Babalar Günü İçin Hediye Kravat Modelleri

Yazımızın bu kısmında, babanız için hediye olarak alabileceğiniz kravat modellerini sizlerle paylaşıyoruz. Siz de beğendiğiniz kravat model ya da modellerini, hemen babanız için satın alabilirsiniz. Böylece hem babalar günü hediyesi arama telaşından kurtulabilir hem de babanızın gönlünü kazanabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.