Online Avatar Yapma Siteleri

Online Avatar Yapma Siteleri
Son zamanlarda, çeşitli platformlar üzerinden; blogda ve sosyal medyada kullandığım profil resminin yani avatarın nasıl hazırlandığı soruluyor. Aslında bu tip avatarları hazırlamaya yardımcı birçok araç ve program var. Ancak ben bu yazımda, herhangi bir program indirmenize gerek kalmadan, online avatar yapmanızı sağlayacak sitelerden bahsedeceğim. Beğendiğiniz online avatar yapma sitelerini kullanabilir ve hazırladığınız profil resimlerinizi, sosyal medya hesaplarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

1- Pratik Online Avatar Yapma Sitesi: Face Your Manga

Bedava Online Avatar Yapma

Face Your Manga,henüz beta sürecinde olmasına rağmen oldukça kullanışlı bir avatar yapma sitesi. Siteye girdikten sonra, avatarınızı hazırlamak için Create butonuna tıklamanız yeterli. Sonrasında, çene, kulaklar, gözler vb. detayları belirleyerek avatarınızı online olarak hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Avatarınızı yaptıktan sonra, save butonuna basarak avatarınızı mail yoluyla alabilirsiniz.

2- Avachara ile Online Avatar Yapın

Online Avatar Yapma Sitesi

Avachara da mantık olarak Face Your Manga gibi çalışıyor. Ancak bu sitede avatardan daha ziyade boydan fotoğraf hazırlıyorsunuz. Sitede kadın-erkek seçimiyle tasarlamaya başlayabiliyorsunuz. Sonrasında yüz hatları, gözler, burun, ağız kaş ve saçlarla devam edebilirsiniz. Sonra kıyafetleri de güzelce kombinleyerek avatarınızı tamamlayabilirsiniz. Boydan fotoğraf ve profil fotoğrafı olarak iki farklı görseli site kullanımınıza sunacak.

3- Pick A Face Sitesiyle Online Avatar Yapma

Pickaface ile Online Avatar Yapma

Benim bu listedeki en beğendiğim ve kendi avatarımı da oluşturduğum bir site. Pickaface kullanarak, hazır tasarımlar içerisinden kendi avatarınızı çok pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Mantık olarak, yukarıda anlattığım diğer avatar yapma siteleriyle benzerlik gösteriyor. Siteye girdikten sonra create avatar butonuna basarak avatarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Gelen ekran sizden dil seçmenizi isteyecek. Endonezya dili bilmiyorsanız, İngilizce diyerek asıl ekrana geçebilirsiniz. Sonra yüz hatları ve cilt rengi gibi detayları seçerek online avatar yapmaya başlayabilirsiniz.

4- Bonus: Online Southpark Avatarı Yapma

South Park Online Avatar Yapma Sitesi
Son online avatar yapma sitesine geldik. Bu avatar yapma sitesinde, diğerlerinden farklı olarak bir çizgi karakter olan South Park'ın meşhur karakteri Cartman'ın simasıyla oynayarak avatarınızı tasarlayabiliyorsunuz. Vücut şeklini seçerek online avatar yapmaya başlayabilirsiniz.

Son Sözler

Siz de bu siteleri kullanarak online ortamda, hızlı bir şekilde avatarlarınızı tasarlayabilirsiniz. Her ne kadar belli kalıplar olsa da ortaya çıkaracağınız karakter tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Bu siteleri kullanarak isterseniz bir psikopat, isterseniz bir centilmen avatar tasarlayabilirsiniz. Tasarımlarınızı yaptıktan sonra, yorum olarak bizimle paylaşırsanız, sizden sonra online avatar yapmayı deneyecek okurlarımıza da yol göstermiş olursunuz. =)

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

6 yorum:

 1. çok güzel ya! abi sağol valla yeni bir şey daha öğrendik sayende :)

  YanıtlaSil
 2. Paylaşım için çok teşekkürler, işime yaradı

  YanıtlaSil
 3. ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 4. Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. İşinize yaramasına sevindim. :)

  YanıtlaSil
 5. Ozan Bey, gerçekten her yazınız biraz daha beni geliştiriyor. Sayenizde çok yol aldım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım birlikte daha da ileriye gideriz :)

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.