Ehli Blog – Serender Blogger Responsive Teması

Türkiye de genel satışa sunulacak blogger teması yapmak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama o kadar tema ipucu verirken bir de kendimize ait bir temamız olsun diye sizlere şık esnek tasarıma sahip bir tema hazırlamak istedim. Bildiğiniz gibi ilk çalışmamı minimal seo temasını editleyerek sizlere sunmuştum. Tahminimden de çok ilgi gördüğünü itiraf etmek isterim. Ona ilaveten bir de mobil cihazlarla uyumlu serender temasını sizlere sunmak istedim.

Serender blogger teması sade ve magazin tema arasında bir tasarıma sahip. Bunun yanında unuttuğum yerler hariç : ) türkçe olduğunu söyleyebilirim.

Navigasyon menüsünde Kategori1 şeklinde arama yaparak ilgili yerleri kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Manşet olarak adlandırdığım kısım etikete bağlı son yazıları çekerek çalışıyor. Sizin yapmanız gereken tek şey eklenti içerisine etiketin ismini girmek. Kodları kopyala-yapıştır yapma derdinden sizleri kurtarmak istedim. O yüzden başka kategorideki yazıları göstermek isterseniz sadece resimdeki gibi etiketin ismini değiştirmeniz yeterli!

serender-manset-duzenleme

Sidebar üst kısımda ikiye bölünmüş ve alt tarafta tek parça şeklinde. Dilediğiniz eklentileri isteğinize göre yerleştirebilirsiniz. Facebook için gerekli kodları aşağıdaki tema indirme linkinde bulabilirsiniz.

Adsense yerleşimi için hazırda iki kısım ayırdım. Birisi header kısmında (responsive) diğeri de sidebar kısmında. Resimleri kaldırarak kendi adsense kodlarınızı ekleyebilirsiniz.

Kurulumu kolaylıkla yapacağınızı tahmin ediyorum. Aşağıdaki linkten temayı indirerek blogunuza yükleyebilirsiniz.

Demo

Download

Elbette blogger tema konusunda yapabileceklerim bununla sınırlı değil. Daha çok kişi isteğine göre çalışmalar yaptığım için serender temasını bu ayrıntılarıyla sonlandırdım.

Footer linkini kaldırıp kullanmak ve destek almak isterseniz 25 TL lisans fiyatıyla satın alabilirsiniz. Kurulum ve özelleştirme istiyorsanız iletişim bölümünden yazarak talebinizi bana yazabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. hocam bu temayı sıfırdan mı kodladınız yoksa orjinal bir tamayı mı editlediniz ileride telif sorunu vs olur mu ona göre almayı düşünüyorum

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Telif problemi vs yok. Tema tamamıyla bana aittir. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

      Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.