En İyi 3 Online Video Düzenleme Aracı

online-video-duzenleme

Videolarınız üzerinde düzenleme yapmak istediğiniz zaman sürekli karşınıza Adobe premüum gibi popüler video düzenleme programları çıkıyordur. Elbette herkesin bu tür uygulamaları satın alma gücü bulunmuyor. Peki çare nedir ? Elbette web tabanlı video düzenleme araçları kullanmak.

İster sosyal medya olsun isterseniz de eğitim ve kişisel amaç için olsun arşivinizdeki videolarda ufak değişiklikler yaparak sunmak isteyebilirsiniz. Birazdan size sunacağım web tabanlı araçlar da tam manasıyla ücretsiz sürümleriyle profesyonel olmasa da çoğumuzun işini karşılar nitelikte. Gelin birlikte bu araçlara yakından bakalım…

1-WeVideo

https://www.youtube.com/watch?v=-ItsNX2sYRs

Basit arayüzü ve kullanım kolaylığı ile öne çıkan Wevideo, ücretsiz hesaplar için 2 gbyte lık alan ve 5 dakikaya kadar yayınlanabilir videolar sunuyor. Bunun yanında videolarda filigran olduğunu da hatırlatayım. Çalışmanızın başına açıklamalar ve intro lar koyabildiğiniz gibi video üzerine de yazılı açıklama ekleyebiliyorsunuz.

2-Loopster

https://www.youtube.com/watch?v=5URh7b-WOFs

Amatörlerin kullanımı için tasarlanmış güçlü efektlerle donatılmış bir video aracı. Eğer hiç video düzenleme bilginiz yoksa bile kolay kullanımı sayesinde çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Müzik – açıklama ekleme gibi işlemler bu serviste mevcut.

3-Pawtoon

https://www.youtube.com/watch?v=C2XMDAnxJ3w

En sevdiğin araçlardan birisi diyebilirim. Yalnız bu servise tam manasıyla video düzenleme özelliği var diyemeyiz. Daha çok karakterlerle interaktif çalışmalar yapmanıza imkan veriyor. Hareketli insan figürleriyle eğlenceli ve eğiticili animasyonlar hazırlayabilirsiniz. Ücretsiz hesaplar için yine 5 dakikalık bir sınırlandırma olduğunu da hatırlatmak isterim.

Son Sözler

Kimi zaman çalışmalarınızda yukarıdaki araçlar yetersiz gelebilir belki ama temel işlemleriniz için size fazlasıyla yeteceği kanısındayım. Araçları zaten detaylı bir şekilde sizlere sunmadım. Siz siteye girip ücretsiz üyeliği gerçekleştirdikten sonra kullanarak pratik kazanabilirsiniz. Video düzenleme birleştirme programı arayışı içindeyseniz bu alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Öncelikle paylaşım için teşekkürler Loopster daha önce kullandım biraz karmaşık gelmişti, Kullandığım farklı bir program vardı maalesef onu tekrar bulamadım. Tavsiyeniz üzerine Wevideo yu kurup denemeyi düşünüyorum. Efekt ve müzik ekleme konusunda oldukça basit bir ara yüze sahip olduğunu duymuştum.

  YanıtlaSil
 2. loopster çok iyi ben de kullanıyorum.

  YanıtlaSil
 3. Çok teşekkürler, faydalı bir paylaşım olmuş. Piyano Kursu İzmir

  YanıtlaSil
 4. After effects, adobe premier arasında ömrümüz geçiyor, bu tarz basit işleri hızlıca halledebileceğimiz sitelerin olması güzel, teşekkürler.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.