Blogger dan Yeni Özellik : Öne Çıkan Yayın !

blogger-öne-çıkan-yayın

Blog yazarı olarak hepimiz yayın sıklığının ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Çünkü okuyucularımızın alışkanlığını taze tutabilmek ve google botlarını sürekli sitemizde tutabilmek adına bu gereklidir. Fakat şu da bir gerçek ki siz yazılar yazdıkça belki de çok önemli gödrüğünüz bazı yazılar alt sayfalara doğru gerileyip arşivde yer almaya başlayacak. Bu durumda yapmanız gereken şey o yazıyı öne çıkaracak bir ekleni ile ana sayfaya taşımak.

Bu işlemi gerçekleştirmek için şimdiye kadar harici kodlar kullanarak gerçekleştirdik. Fakat yapılan son güncellemeyle birlikte öne çıkan yayın eklentisi resmi olarak kullanıma sunuldu.

İngilizce “featured content” olarak geçen bu eklenti sayesinde çok önemli gördüğünüz bir yazınızı sidebar kısmına taşıyarak her sayfada göserilmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik tek bir kod eklemeden !

Tavsiye yazı : Blogger nedir 

Gelelim nasıl yapılacağına :

 • Blogger yerleşim kısmına gelerek nereye eklemek istiyorsanız o kısımda Gadget Ekle linkine tıklayın.
 • Açılan pencerede öne çıkan yayın ‘ı seçin.
 • Karşınıza eklentinizi özelleştirecek pencere belirecek. Bu kısımda eklenti başlığını, yazı seçimini, yazo başlığını ve görsel eklemeyi ayarlayabilirsiniz.

Yaptığınız değişikliği anında ön izleme ile görebilirsiniz. Eğer tüm ayarlar tamamsa kaydedip blogunuzu görüntüleyin.

Gördüğünüz gibi basit adımlarla eklentimizi özelleştirip sitemize ekledik. Sizler de hemen öne çıkan yayın eklentisini deneyebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. Ben blogger'dan daha güzel şeyler bekliyordum.Pek beklentimi karşılayamadı açıkcası.

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Çok kötü olmuş , bu mudur yani Google?

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.