3 Farklı Şekilde Word de Boş Sayfa Silme

word-boş-sayfa-silme

Yüzlerce kelimeyle yazdığınız dökümanın orta yerinde ya da son sayfasında gereksiz yere duran boş sayfa eminim canınızı sıkıyordur. Hem çıktı alırken hem de bilgisayarda çalışma yaparken bu can sıkını durumdan kurtulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu yazımda sizlere basit adımlarla word de boş sayfa silme işlemini paylaşacağım :

Hepimizin aklında gelen ilk yöntem kabaca sayfa sonuna gelerek delete ya da backspace tuşuna basarak sayfa ortadan kalkana kadar bu işlemi sürdürmek. İlk yöntem olarak ben de bunu sizlere hatırlatacağım.

Geçelim diğer yönteme :

Bir diğer yöntemimiz de word de yer alan navigasyon menüsünü kullanmak. Kısmen yukarıdaki yönteme benzese de çok fazla sayıda sayfaya içeren dökümanlarda boş sayfaları bulmanızda yardımcı olacaktır. Bunun için dosya açıkken view > navigation pane kutucuğunu işaretleyin.

word-boş-sayfa-silme-2

Bu kutucuğu işaretledikten sonra sol tarafta sayfalarınızın ön izlemesini göreceksiniz. Silmek istediğiniz boş sayfaya gelerek silinene kadar delete tuşuna basın.

Son adım ise paragraf işaretleme yöntemi. Bildiğiniz gibi word dosyasında paragraf işaretleme özelliği mevcut. Home sayfasında aşağıdaki resimdeki gibi ilgili işareti seçin.

word-boş-sayfa-silme-3

Enter tuşlarına basarak işaretlerin sayfanın sonuna kadar gelmesini sağlayın ve sonra hepsini seçerek silin.

Kısa bir çözüm olarak word de boş sayfa silme nasıl yapılır onu paylaşmak istedim. Tüm methodlar biraz manuel olarak işlem yapmayı gerektiriyor.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Fantastic Article, It is very helpful Thanks for share it.

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Çok işime yaradı teşekkürler...

  YanıtlaSil
 4. çok faydalı oldu sağolun

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.