Hastası Olunan Facebook Kapak Fotoğrafları Yapma Siteleri

facebook-kapak-fotograflari-yapma

Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz herkesin ilgisini çekecek şık facebook kapak fotoğrafları yapmak ve bunu hiç bir uzmana sormadan, ücret ödemeden mi yapmak istiyorsunuz ? İşte size hastası olunan kapak fotoğrafları yapabileceğiniz 5 araç…

Facebook hesabınızı profesyonelce kullanmak ve arkadaşlarınızla eğlenceli şeyler paylaşmak günümüzde çoğu kullanıcının tercihi olabiliyor. Fakat onları engelleyen yeterli resim düzenleme becerisine sahip olamamaları. Fakat üzülmeyin, herhangi bir photoshop becesine sahip olmadan ilgi çekici resimler kullanabilmeniz için araçlar ve uygulamalar mevcut.

Şimdi bu araçlar nelerdir ve nasıl kullanabilirsiniz onlara yakından bakalım :

Pablo

Şık bir resim üzeri yazı hazırlayarak etkili bir paylaşım yapmak ister misiniz ? Pablo bir kaç tıklamayla ilgi çekici resimler hazırlamanıza imkan veriyor.

İster kendi resminizi kullanın ister site üzerinde olan varsayılan resimleri tercih edin. Bu konuda herhangi bir kısıtlama mevcut değil.

facebook-kapak-resimleri

Nasıl bir söz paylaşsam derdiniz de yok ! Site sizin için farklı alıntıları da karşınıza çıkarıyor. Gerçi ingilizce ama ingilizce bir paylaşım yapmak isterseniz otomatik olarak “shuffle quote” butonuna basarak farklı sözlerin gelmesini sağlayabilir isterseniz kendi sözlerinizi de kullanabilirsiniz.

Fotor

Hem android hem de IOS uygulaması olan fotor, web üzerinde de şık resimler oluşturmanıza imkan veren bir servis. Hazırda ücretli ve ücretsiz taslakları olan servis resimler üzerinde oynama yapmaya, şekiller eklemeye ve yazılar yazmaya imkan veriyor.

facebook-kapak-fotoğrafları-yapma

Canva

Blog yazılarımı hazırlarken de kullandığım CANVA, bu alanda en iyi resim düzenleme programlarından birisi olduğunu söyleyebilirim. Mevcut onlarda tasarımı kendi isteğinize göre uyarlayabilir ve kendi tasarımınızı hazırlayabilirsiniz.

facebook-kapak-fotografi-yapma

Site ingilizce ama kullanımı kolay. Sol taraftaki menüde arkaplan rengi, text veye hazır tasarımları bulabileceğiniz araçlar mevcut. Sürükle bırak şeklinde çalışan bu uygulama sayesinde resminizi seçip, yazı ve efekt ekleyerek tasarımınızı oluşturup bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Son Sözler

Sizlerle iddialı bir sloganla hastası olunan facebook kapak fotoğrafları nasıl hazılanır konusunda 3 farklı siteyi paylaştım. 3 site de sürükle bırak şeklinde resim üzerine yazı ekleyip efektlerle süsleyerek şık resimler oluşturmanızı imkan veriyor.

Bu siteleri sadece facebook kapak resimleri üzerine düşünmeyin. Herhangi bir paylaşımınızın tıklanma oranını artırmak için etkili bir resim hazırlamak, blog yazınız için şık bir resim eklemek amacıyla da kullanabilirsiniz. Hepsi de bence sık kullanılanlar listesine girmeyi hak ediyor !

Peki sizin favori aracınız hangisi ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.