Basit Adımlarla Fotoğraf Kolajı Oluşturun

Son dönemde fotoğraf tutkunları tarafından popüler uygulamalardan biri olan kolaj çalışmaları , fotoğrafınızın üzerinde değişik efektler uygulanmasına yardımcı olmaktadır. Üstelik dilerseniz de birden farklı resimlerinizi de bir araya getirerek karma fotoğraflar elde edebilirsiniz. Peki bu tür çalışmalar yapabilmek için hangi program ya da servislere ihtiyacınız var ?

 fotoğraf-kolaj

Fotojet, resimlerinizin görsel yönden daha iyi görünmesini ve resimlerinizi düzenlerken fazlası ile keyif alabilmeniz, sağlayan resim düzenleme web portalıdır.Sahip olduğu panelde resimlerinizin üzerinden rötuş geçebilir ve facebook kapak fotoğraflarınızı oluşturabilirsiniz.

Site de yer alan şablona hızlı bir şekilde geçiş yaparak çalışmaya başlayabilirsiniz. İster klasik isterseniz de yaratıcı kolaj yapma yollarına başvurabilirsiniz. Resimlerinizi oluşturmak adına hemen ‘’başla’’ sekmesine yönelerek efekt, ve düzenlemeleri oluşturabilirsiniz.

Üstelik resimleri kolaj yapmak son derece basittir. Bilgisayarınızda bulunan resimlerinizi yükleyerek ortaya oldukça güzel kolajlar çıkarabilmeniz de mümkün olacaktır.

Yüklediğim resimler ne olacak ?

Gizlilik elbette hepimizin internet ortamında dikkat ettiği hassas konu.Sitede yer alan gizlilik sözleşmesine göre resimleriniz hiç bir şekilde kimseyle paylaşılmayacak.Tamam özel ve gizli kullanımda kalacak.

fotoğraf-kolaj-2

Facebook kapak fotoğraflarınızın kusursuz görünebilmesi adına yukarı da şablonumuza giriş yaparak istediğiniz kapakları seçip ayarlamalar yapabilir ya da kendi fotoğraflarınızı ekleyerek değişik stillerde yaratıcı resimler ortaya koyabilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemleri herhangi bir ücret ödemeden yapabileceksiniz.

Paneliin sol köşesinde New sekmesi yer almaktadır. Bu bölümden yeni resimler ekleyebilirken ‘’popüler’’ kısmında bulunan popüler fotoğrafları da düzenleyerek facebook kapak resimleri yapabilirsiniz. Panelde özel günler için hazırlayabileceğiniz doğum günleri fotoğrafları, parti resimleri, Modern, Klasik ve tatil fotoğrafları yer alıyor.

Yapmanız gereken işlem son derece pratiktir. Buna göre yapılması gereken adımları şu şekilde sıralamamız mümkün olacaktır.

  • Tasarım Seçimi: Tasarımsal içerikli panelde kartlar, poster ve fotoğraflar yer almaktadır. İster sizin için oluşturmuş olduğumuz resim yahut kartları kullanabilir isterseniz de kendi resimlerinizin tasarımlarını oluşturmaya başlayabilirsiniz.
  • Fotoğraf Ekle: İster Facebooktan, isterseniz de bilgisayarınız da en çok sevdiğiniz resimlerinizi fotojet sitemiz de bulunan panele ekleyebilirsiniz. Üstelik bu işlemleri ücretsiz bir şekilde yapmaya başlayacaksınız.
  • Kaydet ve Paylaş: Kolajlarınızın üzerinden efekt ve rötuşlar geçtikten sonra PNG/JPG formatında kaydederek paylaşabilirsiniz.

fotoğraf-kolaj-3

Ücretsiz bir şekilde hizmet veren Fotojet, resimlerinizi düzenlemenize ve kolaj yapımına yardımcı oluyor. Panelin üst sekmesinde Modern, Klasik ve Tatil fotoğrafları yer alırken, Sosyal medya kanallarından biri olan Facebook taki fotoğraflarınızı eklemeniz de ‘’Sosyal Media’’ sekmesine yönelmeniz ile mümkün olacaktır. Bu kısımdan kolayca facebok da bulunan resimlerinizi ekleyerek düzenleyebilir.

En sonda ki bölümde ise Photo Card yer almaktadır. Burada farklı tasarımlara sahip olan kartlar yer almaktadır. Sevdiklerinizi şaşırtmak ve özel günlerinizde bu kartları kullanmanız bu servis ile mümkün olacaktır.

Kısa zaman içerisinde online pek çok ziyaretçiyi ağırlayarak keyifli zamanlar geçirmesine yardımcı olan ve ücretsiz bir şekilde fotoğraf kolaj yapma olanağını sağlayan fotojet.com ile resimlerinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.