En İyi Fermuar Ekran Kilidi Uygulamaları

Ekran kilidi, cebimizde ya da çantamızda taşıdığımız telefonun sağa sola çarparak yanlış menülere girmesini ve gereksiz çağrılar atmasına engel olmak için önemli bir özelliğidir.Yeni android güncellemeleri ile birlikte bu durum daha işlevsel hale getirilmiş, şifre ekleme ve desen çizme gibi özelliklerle zenginleştirilmiştir.Bu aslında çoğumuzun telefonun ekran özelliklerine girerek ayarlayabildiği bir özellik. Bunu bir kenara bırakıp bundan farklı olarak, telefonunuzu açmak için kullandığınız işlemi daha şirin ve şık hale getirecek fermuar ekran kilidi uygulamasını tanıtmak istiyorum.

fermuar-ekran-kilidi

Adı ne kadar tuhaf gelse de aslında yapılan işlem fermuarı açmak – kapatmak gibi olduğundan uygulamaya da bu isim verilmiş.

Hemen hemen her türlü android telefon ve tablet için geçerli olan bu uygulama sayesinde ekranı açmak için yaptığınız el hareketi, resimden de görüleceği üzere dikey bir hareket ile ekran üzerindeki fermuar animasyonuna bağlanarak ekranın kilidinin çözülmesi sağlanmış.Bu yüzden alışık olduğunuz hareketi yatay değil de dikey olarak yaptığınızı düşünün.Bu benzerliğinden ötürü akılda hiç bir şekilde soru ve anlaşılmaz nokta bırakmadan uygulamayı kolayca kullanabilirsiniz.

Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı ayarlar bölümünden istediğiniz zaman kapatabilir ve sesli bir şekilde açılıp kapanmasını ayarlayabilirsiniz.

Eğer telefonunuzda yüksek güvenlik ayarına ihtiyaç duymuyor ve ekran kilidi için şifreli sistem kullanmıyorsanız bu küçük uygulamayı denemenizi öneririm.

Google play markette bu uygulama için onlarca seçeneğiniz mevcut.Ben aşağıdaki 3 tanesini sıraladım.Siz fermuar ekran kilidi şeklinde arama yaparak diğer çeşitlerine ulaşabilirsiniz :

Teddy Bear

teddy-bear-ekran-kilidi

Elmas

elmas-ekran-kilidi

Türkiye Bayrak

bayrak-ekran-kilidi

Pirate

 pirate-ekran-kilidi

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

  1. Bu uygulamalar cidden çok güzel.

    YanıtlaSil
  2. Günden güne gelişmekte olan teknolojinin eserleri .

    YanıtlaSil
  3. Bir kaçını android telefonumda denedim. Oldukça başarılı.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.