5 Kolay Adımda Facebook Sayfa Silme

Blogunuz ya da herhangi bir dizi, film veya ünlü kişiye ait bir facebook sayfanız çeşitli nedenlerde ötürü güncelliğini kaybetmiş ve ilgi görmüyorsa facebook sayfa silme işlemini yaparak kalıcı bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.Basit olan facebook sayfa kapatma işlemini resimli olarak sizlerle paylaşmak istedim :

 facebook-sayfa-silma-kapatma

Yöneticisi olduğunuz facebook sayfasına ilk olarak giriş yapın :

1 - Sağ üst köşede yer alan ayarlar butonuna tıklayın :

facebook-sayfa-ayarlar

2 - Sol tarafta farklı menüler yer alıyor.Siz genel menüsüne tıklayın.(Varsayılan olarak sayfayı açtığınızda zaten bu menü aktif olacaktır)

facebook-sayfa-genel

3 - Sayfayı aşağıya doğru sürüklediğiniz zaman en altta sayfayı kaldır seçeneği var.Ona tıklayın.

image

4 - Düzenle linkine tıkladığınız zaman sayfayı kalıcı olarak sileceğinizi ve bir daha geri getirilemeyeceğiniz belirten bir uyarıyla karşılaşacaksınız.

image 5- Sil butonuna basarak kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Tavsiye yazı : Facebook sayfa açma 
Sayfayı geçici olarak durdurmak isterseniz ne yapmalısınız ?

Kalıcı olarak silmek yerine geçici bir süreliğine sayfanızı durdurabilirsiniz.Bu durumda sadece sayfa yöneticileri hesabı görüntüleyebilir, üyeler dahil kimse hesaba erişim sağlayamaz.

Bunun için yine hesabınıza bağlıyken 1. adımdaki gibi ayarlar > genel yolunu izleyin.Sayfa görünürlüğü kısmında yer alan sayfayı yayından kaldır kutucuğunu işaretleyin.Son olarak değişiklikleri kaydet butonuna basın.

image

Son sözler

Facebook sayfa kapatma işlemi için yapmanız gereken adımlar bunlar.Burada önemli olan sayfayı geçici mi yoksa kalıcı olarak mı silmek istiyorsunuz ona doğru karar vermektir.Eğer tam olarak emin değilseniz ilk etapta geçici olarak yayını durdurabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

  1. Buradaki adımlar sayesinde sayfayı sildim. Teşekkürler.

    YanıtlaSil
  2. İşe yarabilecek bir makale teşekkürler .

    YanıtlaSil
  3. Hesabımı anlatımınızla kolayca sildim. Teşekkür ederim.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.