En İyi Facebook Sayfa Beğendirme Yöntemleri

Ziyaretçilerinizin nasıl hızlı bir şekilde facebook sayfanızı beğenmesini sağlayabilirsiniz ?

Bu soru çoğu okuyucum tarafından sorulan yaygın sorulardan biri ve gerçek şu ki sıfırdan bir sayfa oluşturmak ve yeni bir takipçi kitlesi oluşturmak oldukça zor.

Facebook, ürününüzü ve blogunuzu pazarlamanın en etkili yöntemlerinden birisi ve bu alanda yer almak, gerekli çoğunluğa ulaşmak başarıyı yakalamak için önemli bir etken olacaktır.Peki ziyaretçilerinizi facebook sayfa beğendirme işlemi için nasıl ikna edebilirsiniz?İşte siz 6 etkili yöntem…

facebook-sayfa-begendirme

Aşağıda sizlerle doğal olarak bir çalışma neticesinde beğenilerinizi nasıl artırabilirsiniz onu paylaşmaya çalıştım.Bunun dışında bonus olarak direkt manuel beğendirme ve devamında bu işi ücretli yaptırma hizmetinden bahsettim.Eğer direkt bu adıma geçmek istiyorsanız yazı sonundaki bonus kısmını okuyabilirsiniz.

1-Kaliteli sayfa paylaşımları yapın

Düzensiz bir facebook sayfası ilk görüşte ziyaretçiye itici gelecektir.Sayfanıza bir şekilde ulaşacak okuyucuyu kaçırmamak için daha sayfanın ilk açılışında bile gerekli düzenlemeleri yapmalısınız.Etkili bir kapak resmi, doğru doldurulmuş hakkımda sayfası ve kategoriyle alakalı paylaşımlar sayfanızı daha şık ve takip edilebilir gösterecektir.

İnsanlar mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla sosyal medyayı takip ederken muhakkak resimlere dikkat ederler.Çünkü paylaşması, kaydetmesi daha kolaydır. Çok güldüğünüz fıkraların ya da haberlerin bile tek renk arka plan üzerine metin eklenerek paylaşıldığına şahit olmuşsunuzdur.Bu da demek oluyor ki paylaşımınız ne olursa olsun çekici bir resim kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.image

Burda dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli noktad da resimlerin boyutları.Bildiğiniz gibi iki şekilde paylaşımınız görünüm olarak farklılık gösterebiliyor.

 1. Resim merkezde ve açıklama resmin altında
 2. Resim solda açıklama sağda

İkinci seçenekte resim tam olarak gösterilemeyeceğinden ziyaretçinizi etkilemeniz pek mümkün gözükmüyor.Ama birinci yöntem de resim geniş ve net olarak görüntüleceğinden paylaşımın tıklanma ihtimalini artırmış olacaksınız. 

İPUCU

Bildiğiniz gibi facebook durum güncellemesi düzenleme özelliğine sahip.Yani yazınızı hazırlarken kullandığınız başlığı sayfanızda paylaşırken başlık ve açıklama kısmını istediğiniz şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Tavsiyem günün şartlarına göre yazı içerisindeki bir özelliği de ele alıp paylaşım yapmanız.

2-Blogunuzda facebook beğen kutusuna yer verin

İnsanların sizi kolayca takip edebilmeleri için facebook beğen kutusu en önemli bir araçtır.Bu araç tek tıkla insanların sizi takip etmesini sağladığı gibi fan sayınızı göstereceğinden onlarda “Vay be bu kadar beğenen var, ben de beğeneyim” düşüncesini oluşturup cesaretlendirecektir.

facebook-begen-kutusu

Bu eklentiyi blogunuza eklerken görülebilir ve blogunuza göre uyarlanmış şekliyle eklemeyi unutmayın.Daha önce nasıl düzenleneceği konusunda yazı paylaşmıştım.Ondan faydalanabilirsiniz.

3-Paylaş butonlarını eklemeyi unutmayın

Bir blogunuz varsa onun beğenisini artırma telaşındaysanız yazı sonlarına muhakkak paylaş butonu ekleyin.Bu zincirleme bir şekilde yazının farklı kişiler tarafından görülmesine ve beğenilmesine zemin hazırlayacaktır.

4-Aktif olun

Her çalışmada olduğu gibi bu alanda da aktif paylaşımlar yapmayı sürdürün.Bir paylaşım yapıp günlerce geriye çekilmeyin.Bu konuda ne kadar paylaşım yapsam konusunda sihirli bir numara yok ama haftada en az 3-4 defa takipçilerinizle buluşun.Bunun yanında sayfanızla ilgili ülkemizdeki önemli gelişmeleri kaçırmayın.

Örneğin bir eğitim sayfanız varsa okulların açılışı ile ilgili görüş sunmayı ihmal etmeyin.

5-Ücretli reklam verin

Bildiğiniz gibi facebook üzerinden paylaşımlarınızın daha faza kitlelere oluşmasını sağlamak amacıyla ücretli reklam verebiliyorsunuz.Doğru kitleyi hedeflerseniz size geri dönüşünün iyi olduğunu söyleyebilirim.Reklam verenler hatırlar paylaşımın hemen üst kısmında sayfayı beğen şeklinde buton yer almaktadır.Paylaşımınızı beğenen kişiler hemen bu butona basarak sayfanızı takibe alabilir.

facebook-reklam-verme

Daha önce bu şekilde reklam veren birisi olarak bu şekilde sayfanızı beğeniler geldiğini söyleyebilirim.Siz de tecrübe edebilirsiniz.Yalnız burada önemli olan doğru kitleyi bulabilmek.O yüzden reklam verirken bunu iyi bir şekilde seçmeye özen gösterin.

Tavsiye yazı : Facebook sayfa silme

6-Çekiliş düzenleyin

Çekilişler, son zamanlarda hedef kitledeki kullanıcıyı takipçiye dönüştürmek için kullanılan en faydalı yöntemlerden birisi.Okuyucularınızın ilgi göstereceği bir hediyeyi çekilişte sunup, şart olarak facebook sayfasının beğenilmesini ve durumun paylaşılmasını talep edebilirsiniz.

Burada biraz bütçenizin 100 TL ve üzeri olması gerekiyor ki geniş katılımlı bir çekiliş yapmış olasınız.

BONUS

Yukarıda sizlerle bireysel bir çalışma gerektiren facebook sayfa beğendirme yöntemlerinden bahsettim.Bu yöntemler elbette kısa sürede yüzlerce beğeni almak yerine daha adım adım ilerleme gösterecek yöntemler.Yalnız kimi zaman blogunuzun reklamını daha en baştan geniş kitlelere yapmak isteyebilirsiniz.Bir bakıma kabaca facebook sayfa kasma yapmak isteyebilirsiniz.Bu durumda aşağıda anlatacağım servisi kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Önceki yazılarımda takipçi artıma siteleri konusunu paylaşırken addmefast servisinden bahsetmiştim.Servisin temel mantığı siz başkalarının sayfasını, paylaşımını beğenip puan topluyorsunuz ve topladığınız bu puanları başkası sizin sayfanızı beğendikçe harcıyorsunuz.

Sisteme üyelik ücretsiz ve beğeni vs almak için yukarıda paylaştığım gibi ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Sisteme buradan üye olup kullanabilirsiniz : AddMeFast

Siteyi kullanmak oldukça basit.Üye olduktan sonra sayfanızın URL sini yazıp, sadece kendi ülkemizden mi yoksa dünya çapından mı beğeni almak istediğiniz belirleyorsunuz.Beğeni başına vereceğiniz puanı belirleyip hizmeti başlatabilirsiniz.

image

Bu işlem benim için çok zor.Puan toplamak için vaktim yok diyorsanız işte çözüm :

ÖZEL TEKLİF

Elimde daha önceden topladığım ve satın aldığım puanlarım mevcut.İsterseniz facebook sayfanız için 25 TL ücret karşılığında 3 gün içerisinde 18000 puan hesabınıza gönderebilirim.

Son Sözler

Sayfanızı geniş kitlelere taşıyabilmek için bazı yöntemleri sizlerle paylaştım.Önceleri bu işlem bir uygulama aracılığıyla yapılabiliyordu.Yani internette facebook sayfa beğendirme hilesi şeklinde gördüğünüz işlem bir uygulamanın otomatik olarak çalışmasıyla ilgiliydi.Fakat artık bu engellendiği için manuel işlem hariç şimdilik bir şey yapılamıyor.Zaten doğal olarak sayfanızı görüp beğenen kişilerin aktifliği de çok olacağı için en iyi yöntem doğal çalışmalar olacaktır.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. Bu güzel açıklayıcı yazı için teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. https://www.facebook.com/bilginbeyin/

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler peki fullfilmvakti.com sitem var onuda bunun gibi kasma yöntemi olabilir mi

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.