Bionluk.com ile Yeteneklerinizden Para Kazanmak Mümkün

Bilgisayar ve internet ortamında kullanıcıların sayısı arttıkça bu sektördeki ticaret de aynı oranda artış göstermeye başladı. Hizmet almak isteyenlerle hizmet sunmak isteyenler arasındaki bu alışveriş yüz yüze görüştürmeyi gerektirmeden, ziyarete ihtiyaç olmadan ve ofis kurmadan ilerlediği için hem alan hem satan tarafından cazip bulunuyor. Peki bir yeteneğim var müşterimi nerede bulabilirim? Tam tersi bir iş yaptırmam gerekiyor, doğru kişiyi nerede bulabilirim?

bionluk-para-kazan

Bionluk, hizmet almak isteyenlerin doğru kişileri bulmasını sağlayan ve güvenli alışveriş yapılmasını sunan online bir servis. Makale yazarlığından reklamcılığa, seo çalışmasından web tasarıma aklınıza gelebilecek her türlü hizmeti bu platformda bulmanız mümkün.

Herhangi bir şekilde peşinen para yatırmadan sadece ücretsiz bir üyelik gerçekleştirerek para kazanabileceğiniz bu servisi nasıl kullanabilirsiniz ondan bahsedelim:

Bionluk ‘daki İş adımları

Adından da anlaşılacağı gibi minumum 10TL ye hizmet satabileceğiniz bir servis.Sistem alıcı ile satıcıyı güvenli bir ortamda buluşturarak ticaret yapılmasını sağlıyor.10 TL üstü rakamlarda satış yapmak da elbette mümkün.Peki servisin buradaki kazancı nedir diye sorarsanız her yaptığınız satıştan %20 komisyon alıyor.Günümüz benzer modellere bakarsak makul bir ücret diyebilirim.

Bu servis aracılığıyla para kazanmak için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekmektedir.Özet olarak :

 • Hesap oluşturun
 • Profilinizi tamamlayın
 • Yetenek oluşturun
 • Müşterilerinizin size ulaşmasını bekleyin
 • İş alımında müşteri isteği
 • İş teslimi
 • Müşteri onayı
 • Hesabınıza para yatırılması
 • Platformdaki seviyenin artışı

Bionluk’da hesap açın

Burada gelir elde edebilmek için ilk olarak ücretsiz hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir.

Sağ üst köşede bulunan kaydol linkine tıklayın:

bionluk-uyelik

Çıkan pencerede eposta adresinizi, almak istediğiniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak üyelik işlemini tamamlayın.Üye olurken sık kullandığınız mail adresinizi kullanmanızı tavsiye ederim.Çünkü her türlü bildirimi bu şekilde alacaksınız.Dolayısıyla anında haberdar olmak isteyebilirsiniz.

Profilinizi doldurun

bionluk-profil-bilgiler

Alıcılar işi size vermeden önce kim olduğunuzu ne işle uğraştığınızı merak edebilirler.Bu yüzden doğru bilgileri onlara eksiksiz sunmak önemlidir.Yapacağınız iş sayfasının hemen sağ tarafından alıcılar, resminizi ve hakkımda kısmını görecekler.Bu yüzden karar verme aşamasında bu kısım belirleyici olabilir.

 • Eğer internet ortamında sıklıkla biliniyorsanız aynı resmi burada kullanabilirsiniz.
 • Yaptığınız işleri özetleyen bir açıklamayı da hemen avatar kısmının altına ekleyin.

Yetenek oluşturun

bionluk-is-olusturma

Evet gelelim en heyecanlı kısıma.Müşterileriniz için ne sunabilirsiniz ?Bir başka deyişle hangi konuda uzmansınız ?Ya da siteniz üzereinden reklam satışı vs mi gerçekleştirmek istiyorsunuz?Bu ve buna benzer durumlar için yetenek oluşturup pazara sunmalısınız.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra satışlarım kısmına gelerek Yeni iş ilanı ver butonuna tıklayın.

 • Ben ifadesiyle başlayan kısımda müşterileriniz için ne yapabilirsiniz onu yazın.
Önemli kısımları ilk kelimelerde belirtin.Çünkü anasayfada başlığın bir kısmı gözükecek !
 • Çalışmanıza ait açıklayıcı resimleri ekleyin.Bunlar daha önceki çalışmalarınıza ait resimler olabilir.
 • İş açıklaması süresi ve ekstraları da girerek sayfada gerekli yerleri doldurup işinizi oluşturun.

Sayfanın sonunda alıcıdan beklediğiniz bilgileri net olarak yazın.Çünkü size yanlış ya da eksik bilgi vermesi ikinci bir yazışmayı gerektireceğinden verilecek geç cevap sizin işi geç teslim etmenize neden olacak.

Örnek iş sayfası için benim daha önce oluşturduğum işleri ziyaret edebilirsiniz :

bionluk-ehliblog

Sayfayı ziyaret et

bionluk-ehliblog-2

Sayfayı ziyaret et

Para Kazanın

Bundan sonraki sürece ait diğer alışveriş sitelerindeki benzer durumdan ötürü tek maddede toplamak istedim.Artık işi pazara sunduktan sonra müşterilerinizi beklemeye başlayacaksınız ya da sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşarak reklamınızı yapacaksınız.

Bir şekilde alıcı size ulaşıp işinizi satın aldığı andan itibaren sayaç çalışmaya başlıyor ve size daha önceden belirlediğiniz sürede teslim etmeniz gerektiği hatırlatılıyor.Siz de alıcıdan aldığınız eksiksiz bilgilerle işi teslim etmeye çalışıyorsunuz.

Ödeme nasıl oluyor?

Siz işi teslim ettikten sonra alıcının onaylaması için 3 günlük bir süre veriliyor.Bu üç gün içinde alıcı onaylarsa zaten paranızı hemen alabiliyorsunuz.(Üst limit yok)Alıcı onaylamazsa sistem 3 gün sonunda size ödemenizi teslim ediyor.Ödeme için banka hesabınızın olması yeterli.

Bu konuda içiniz rahat olsun.İlk iş gününde ödemeniz yatıyor.Her işimde ayrı ayrı ödeme aldım.

Siz işler teslim ettikçe sistem üzerindeki seviyeniz artıyor ve bu da yine hakkımda kısmında alıcılara gösteriliyor.

Tavsiye yazı : Adsense ile para kazanma

Son Sözler

Son zamanlarda kullandığımve para kazandığım servis olan bionluk.com ’u sizlere duyurmak istedim.Eğer yeteneğiniz ilgi görürse blog yazarak para kazanmak yönteminize ilaveten buradan da hatrı sayılır gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.Küçük bir tavsiye : İş oluşturmadan önce yüksek puan alan kişilerin işlerini inceleyin ve sunuş ya da iş şeklini değiştirerek ondan farklı bir şeyler sunmaya çalışın.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.