Vodafone Facebook Paketi Nasıl Yapılır ?

Sosyal medyanın kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılması ve her an yaşamın içinden kesitler sunması akıllı telefon kullananlar için bu araçları telefonlarında barındırmalarını neredeyse zorunlu hale getirdi.Çünkü tek noktdan haberleri, arkadaşlarımızın paylaştığı olayları ve daha fazlasına facebook ve twitter gibi araçlarla kolayca ulaşabiliyoruz.Bunun farkında olan gsm şirketleri de sadece bu araçların kullanımına yönelik paketler çıkarmaya başladı.Bunlardan birisi olan vodafone facebook paketi hakkında bu yazımda detayları sizlerle paylaşmak istiyorum :

image

Bildiğiniz gibi çeşitli paketler yayınlayarak müşterilerini elinde tutmaya çalışan gsm şirketleri internet- konuşma ve mesaj paketlerinin bazı müşterilerine yüklü bir fatura getirdiğinin farkına varmış ki internet kullanımı sunmadan sadece sosyal medya erişimi sağlayan paketleri müşterilerine sundu.

Standart ücretini ödeyen telefon kullanıcılarına bazen internet ilavesi fatura olarak ağır gelebiliyor.Ama internetsiz de yapamıyor.Şöyle sadece sosyal medyada zaman geçireyim ama ücreti de düşük olsun diyenler bu tür paketlere ihtiyaç duyuyor.

Neden bu tarz paketlerin kullanımda olduğunu kısaca paylaştıktan sonra gelelim konumuza:

Aylık Facebok-Twitter Paketi

Paket Adı

Aylık Facebook- Twitter Paketi

Ücreti

6 TL

Kota

350 MB Facebook – twitter + 20MB Extra

SMS Abonelik

ABONE YENIFT yazın 3636’ya gönderin

Paketin genel durumunu net yansıtması için yukarıdaki tabloyu eklemek istedim. Şimdi biraz da ayrıntılarından bahsedelim :

  • Bu paket dahilinde facebook ve twitter için 350Mbyte lık ve de diğer bağlantılar için 20 Mbyte’lık bir kullanım hakkında sahip olacaksınız.
  • Paket sosyal medya kullanımı için paket aşımında durma özelliğine sahip olsa da diğer bağlantılar için bu söz konusu olmayacaktır.O yüzden dikkat etmenizi tavsiye ederim.
  • Facebook ya da twitter üzerinden çalışan aktivitiler de 350 Mbyte içerisinden kullandırılırken harici 3. servislere bağlantı gerçekleştirirken 20 Mybte içerisinden kullandırılacaktır.
  • Paketi iptal etmediğiniz sürece otomatik olarak yenilenecektir !

350 MB yeterli olur mu ?

Kendi internet kullanımıma baktım yaklaşık 400 mbyte civarı facebook kullanımı gerçekleştirmişim.Arada bir video seyrettiğimizi düşünürsek bu rakam video izlemeksizin düşürülebilir.O yüzden video izlemeden ve aşırı miktarda resim vs indirmeden kullanıldığında yeteceğini düşünüyorum

Vodafone facebook paketi iptali

Ola ki kullanımı iptal etmek isterseniz, faturalı ya da ön ödemeli hat sahipleri çağrı merkezleri, en yakın vodafone cep merkezleri ya da IPTAL YENIFT yazıp 3636’ya SMS gönderererek bu işlemi gerçekleştirebilir.Herhangi bir iptal bedeli vs ödemezsiniz.

Son Sözler

Eğer hali hazırda bir internet paketiniz varsa vodafone facebook paketi yapma hizmetinden yararlanamayacaksınız.Bunun yanında telefonunuzun 3G ya da 2G desteği de bağlantı hızınızda önemli olacaktır.İnternet kullanımı sınırlı olan ve fazla para vermek istemeyen kişiler için cazip bir kampanya olduğunu düşünüyorum.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.