Tik İşareti En Kolay Nasıl Yapılır ?

tik-isareti-nasil-yapilir

Tik işareti bilgisayar ortamında numaralandırma ve kontrol amacıyla en çok kullanılan işaretlerden birisidir.Özellikle word ve excel kullananlar form doldurma ve checklist gibi işlemler için sıklıkla bu işarete başvururlar.Bununla birlikte simge kullanımının whatsapp, twitter gibi ortamlarda kullanımına izin verilmesiyle birlikte mobil kullanıcılar da bu işarete sıklıkla başvuruyorlar.Gelin birlikte tik işareti nasıl yapılır sorusuna kapsamlı bir yanıt bulalım:

Bilgisayarımızda direkt olarak kullanımı olmayan tik işareti, bazı ayarlar ve bazı menüler içerisine girmek gerektiği için aslında sıklıkla aradığımız fakat zaman zaman hatırlayamadığımız bir durum.O yüzden aradığınızda kolay bir şekilde ulaşsanız diye böyle bir yazı hazırlamak istedim.

Excel – Word Dosyasına Ekleme

Tik işareti word için iki farklı şekilde yapabilirsiniz:

Bildiğiniz gibi windows da özel karakterleri bulup ekleyeceğiniz bir giriş mevcut.Bu ekranı açıp font kısmında wingdings’i seçerseniz pencerenin sonunda tik simgesinin olduğunu görebilirsiniz.Bu font altında onlarca ilginç karakterler mevcut onları da kullanabilirsiniz.

tik-isareti-word-excel

Bu ekranı kullanmadan da word üzerinde simgeyi kullanmak mümkün.Yine aynı şekilde word dosyası açıkken font kısmından wingdings’i seçip ü tuşuna basarsanız işaretin çıktığını göreceksiniz.

tik-isareti-word

Excel’de tik işareti yapma da aynı word de olduğu gibi.Yukarıdaki iki yöntemi de kullanabilirsiniz.Bunlara ilaveten özel karakterler penceresini excel üzerinde de insert > symobl yolunu izleyerek açabilirsiniz.

Tavsiye yazı : Word onay kutusu ekleme

Twitter

Tik işareti twitter için de çok özel bir yöntem size sunmayacağım.Sadece buraya eklediğim ✓ işareti kopyalayıp durum güncellemenize ekleyebilirsiniz.Daha fazla sembol için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:

http://www.i2symbol.com/symbols/religion

Son Sözler

Tik işareti nasıl yapılır sorusuna farklı ortamlar için yanıt verdim. Bunun dışında eğer html ortamında da bu sembolü kullanmak istiyorsanız tırnak işareti olmadan ‘✔’ kodunu kullanabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

7 yorum:

 1. Buraya yazsaydın da kopyalayıp alsaydık ne kadar daha güzel bi hizmet olurdu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba! Twitter için kullanabileceğiniz bir metin zaten yazının içerisinde bulunuyor. Yorum olarak da tik işaretini ekliyorum ✓✓✓
   :)

   Sil
  2. ✓✓✓✓✓✓✓✓

   Sil
 2. Paylaşımlarınızdan yararlandım hayat kurtardı diyebilirim. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. ✓✓✓✓✓✓

  YanıtlaSil
 4. İnstagrama koycaktım bi türlü yemiyor ya :D

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.