Microsoft Üzerinden Windows 10 Iso Dosyasını İndirin

Windows 10 geçtiğimiz günlerde artık kullanıma sunulmaya başlandı. Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları gelen güncelleme ile birlikte bilgisayarlarını bu yeni sürüme yükselttiler.Şu anda bu işleme başladınız mi bilmiyorum ama eğer kararsızsanız daha önce yazdığım windows 10 özellikleri adlı yazımı okuyabilirsiniz.Bunun yanında ücretsiz güncelleme ile yükseltme işlemini yapabilecekken temiz bir kurulum olması adına windows 10 indir diye arayış içindeyseniz microsoft size indirilebilir iso dosyasını sunuyor.Peki windows 10 nasıl indirilir  ?

windows-10-indir

Sizlerle bu yeni işletim sisteminin öne çıkan özelliklerini paylaşmıştım.Belki de windows’un son sürümü olacak bu versiyonda Microsoft, herkesi tek işletim sisteminde toplamak adına mevcut 7 ve 8.1 lisansına sahip kullanıcılara 1 yıllık ücretsiz kullanım sağlıyor ve almak isteyenlere de uygun fiyattan pazarlıyor.

Son iki gündür forumlardan takip ettiğim kadarıyla kullanıcılar bu yeni sürümden gayet memnun.Yükleme adımlarını da gayet kolay bir şekilde yapmışlar.Eğer siz de Windows 10 nasıl kurulur  diye merak ediyorsanız bilinen adımların dışında çok farklı bir şey olmadığını söyleyebilirim.

Geçelim bir windows 10 iso dosyası indirme adımına

  • Buradan microsoft’un sitesine bağlanın ve sayfayı aşağıya sürükleyerek 32 veya 64 bit versiyonuna ulaşın.
  • Hangisi sizin bilgisayarınız için uygunsa ona tıklayın ve indirin.
  • İndirdiğiniz programı çalıştırın.
  • Siz bu adımda ne yapmak istediğiniz soran iki seçenecek göreceksiniz.”Create installation media for another PC” seçeneğini seçerek Next butonuna basın.
  • Bu adımda dil, sürüm ve işlemci mimarisini seçerek ilerleyin.

windows10-iso-indir

  • Son adımda isterseniz direkt boot edilebilir flash disk oluşturabilir ya da sadece ISO dosyasını indirmek isteyebilirsiniz.Hangisi sizin için uygunsa onu seçip Next butonuna basın.Eğer USB seçecekseniz en az 3 gbyte lık bir USB kullanmalısınız.
  • Ve son adım .Artık dosyanız belirlediğiniz şekilde inmeye başlayacak.

Son Sözler

Eğer ücretsiz güncelleme yerine windows 10 indir yolunu izleyecekseniz yukarıda bahsettiğim şekilde iso dosyasına sahip olabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.