Ücretsiz Online Reklam Banner Yapma Sitesi

Reklam ve pazarlama, şirketlerin ve sitelerin sahip olduğu potansiyeli para dönüştüreceği en etkili yöntem.Bu yöntem ile ürününüzü ya da hizmetinizi satabilirsiniz.Bizler ne kadar şirket olmasak da bir blog sahibi olduğumuzdan ötürü reklama bizlerin de ihtiyacı var.Blog trafiği artırmak, ürün satmak ya da hizmet sunmak için reklam yapmaya ihtiyacımız var.Bunun için elbette etkileyici banner yapma işlemlerini tamamlamamız gerekiyor.

Photoshop ? Herhangi bir banner yapma programı bilmiyorum ki !!! dediğinizi duyar gibiyim.

Evet merak etmeyin ben de profesyonel olarak resim programı bilmiyorum ve bu yazımda da ondan basetmeyeceğim.Sadece bilgisayar ve internet kullanmayı bilenlerin bile yapacağı yöntemleri ve  banner nasıl yapılır sorusuna cevabını paylaşacağım.

Bildiğiniz gibi resimleri düzenlemek için ya programa ihtiyacınız var ya da online olarak hizmet veren siteleri kullanmalısınız.Ben bu yazımda online banner yapma siteleri hakkında sizlere paylaşımda bulunacağım:

Photoshop olmadan profesyonel reklam banner oluşturun

Yakın zamanda karşılaştığım ve sizlere tanıtmak istediğim araç “Avocado Banner”.Çok basit adımlarla kendi reklam afişinizi oluşturabilirsiniz.Üstelik site popular reklam boyutlarını otomatik olarak kendisi oluşturuyor.Yani siz işleminizi yazpıyorsunuz ve canlı olarak farklı reklam boyutlarında çalışmanızı ön izleyebiliyorsunuz.

 1. Site gözü yormayan, reklamsız ve kullanımı kolay bir tasarıma sahip.Zaten en çok da bu yüzden sizlere tanıtmayı uygun buldum.
 2. Gelelim nasıl bu aracı kullanıp reklam afişimizi hazırlayabiliriz konusuna:
 3. İlk olarak avocadobanners sitesini ziyaret edin.
 4. Aşağıdaki resimde her şeyi türkçe açıklamaya çalıştım.Şimdi yine üzerinden geçelim.Eğer bir logonuz varsa “upload logo” kısmına logonuzu yükleyin.

ucretsiz-banner-yapma

 1. İkinci satırda mevcut arkaplanlardan birini ya da kendi arka plan resminizi seçin.
 2. Resim üzerinde yer alacak açıklamanızı girin.Renk ve yazı tipini belirleyebilirsiniz.
 3. Son olarak buton rengini ve yazısını belirleyin.
 4. Son bir kontrol yapın, tamamsa aşağıdaki kırmızı butona basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

banner-olustur

Son Sözler

Gördüğünüz gibi basit adımlarla reklam afişinizi oluşturdunuz.Butona bastığınızda reklamınızı oluştururken gördüğünüz farklı boyutlardaki bannerinizi indirebilirsiniz.Kısacası tek tıkla 9 farklı boyutta banner oluşturmuş oldunuz.Siteniz için hem ücretsiz hem de online olan banner yapma sitesi arıyorsanız avocadobanner aracını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

 1. Poyraz Sahin çok teşekkür ederim böyle bir uygulamaya benimde ihtiyacım var. Sağolun

  YanıtlaSil
 2. güzel olmuşhttp://arcelikbagcilarservisi.net/

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.