Outlook’da Resim Boyutunu Küçülterek Mail Gönderin

Eğer outlook üzerinden birisine dosya gönderimi yapacaksınız, en iyi yol onu küçülterek göndermekten geçiyor.Eğer bu dosya resim ise şanslıyız ki outlook küçük bir adımla bunu bizim için yapabiliyor.Dosya göndermeden önce yapacağımız bir ayarla resim boyutunu küçültme işlemi harici bir programa gerek kalmadan yapılmış olacak.İşte detaylar :
Bazı şirketler ve mail servisleri bildiğiniz gibi dosya boyutu limiti koymakta.Bu yüzden bazen ekli maillerimiz dosya boyutundan ötürü geri dönebiliyor.Böyle bir durumla karşılaşmamak için ekli resimlerin boyutunu azaltarak göndermeniz yararınıza olacaktır.
Tavsiye yazı : Outlook imza ekleme
Bunu yapmak için rutin olarak nasıl mail yazıyorsanız o şekilde mailinizi hazırlayın ve resminizi seçerek ekleyin.
resim-boyutunu-kucultme
İkinci adım olarak file menüsüne tıklayın.
Hemen image attachments kısmında iki seçeneği göreceksiniz.”Büyük boyutlu resimleri boyutlandır” ya da “herhangi bir işlem yapma”.
outlook-resim-boyutunu-kucultme
Siz ilk seçeneği seçerek resmin boyutunun küçültülmesini sağlayabilirsiniz.Dosyanın mbyte lar mertebesinden kbyte seviyesine düştüğünü ekranda göreceksiniz.

Son Sözler

Özellikle çözünürlüğü yüksek boyutlu olan resimleri gönderirken zaman zaman sorun yaşamamak ve mail kutusunun doldurmamak adına resim boyutunu küçültme yaparak mailllerinizi göndermeniz olası geri dönüşleri engelleyecektir.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.