Kişisel Bloglar Daha Çok Okunuyor

İnternetin düşünce ve haberleri yaymak için olduka hizli ve kullanişli bir platform haline geldiği son 10 yil içerisinde farkli konularda detaylandirilmiş birçok güzel internet sitesi gördük. Bu sitelerin arasinda ilgi alanlarimiz ve genel konular üzerine güncel haberler paylaşan siteler de vardi. İnternetin hizli gelişim süreci içerisinde artan site sayisi ve konu kisitlanmasi ile birlikte benzer sitelerin ardi ardina ortaya çikmaya başladiği, yeniliklerin durup kendini siradan bir tekrar içine biraktiği bir internet siteleri dönemine girmiş bulunmaktayiz.

image

İnsanlarin güncel haberlere aninda ulaşabildiği, ihtiyaçlarini kisa sürede halledip çiktiği internet sitelerinin artişi ile birçok kişinin fark ettiği şey ise yazilarin samimiyetten uzak olmaya başlamasiydi. Tam da bu noktada yillardir çizgisini bozmayan kişisel blog konsepti tekrar gündeme geldi. insanlar farkli konularda birbirini tekrar eden onlarca site yerine, daha samimi bulduklari kişisel bloglara yönelmeye başladilar.

Peki cidden böyle mi? Kişisel bloglar daha yararli yada daha samimi mi?

Bunun kararini vermek tamamen bir okuyucu olarak sizin istek ve ilgi alanlariniza bağli. Uzun zamandir kişisel blog yazan birçok yazarin son dönemde teknoloji ve oyun konularinda da haber paylaşimi yaptiği, sektörün en çok yazilan konularin seo bilgilerine yöneldiği de bir gerçek. Burada kendinize sormaniz gereken soru bir blogu ne için takibe aldiğiniz ve ne öğrenmek istediğiniz.

Örneğin http://oguzveliyavas.com/ 'u ele alalim. Kişisel blog konsepti ile çok da uzun bir süre önce olmasa da yayina başlayan sitede yazarin gündelik yaşaminda izlediği filmlerin yani sira iş hayatina da değinen, özellikle sosyal medya konusunda yararli yazilar da mevcut.

Sizin de amaciniz bir kişinin yalnizca gündelik hayatini değil, ayni zamanda yaptiği iş veya uzmanliği ile ilgili bilgilerinin de paylaşildiği bir kişisel blog takibi ise bu tarz bloglari tercih etmeniz daha doğru olacaktir. Yalnizca birkaç arama ile bulabileceğiniz, keyifle takip edebileceğiniz onlarca kişisel blog varken tek düze internet sitelerini takip etmenize gerek yok.

İyi okumalar.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.