Facebook Gif Ekleme Nasıl Yapılır

Facebook gif ekleme uzun süredir sosyal medya kullanıcılarının facebook’tan beklediği en önemli özelliklerinden birisiydi.Çünkü özellikle google plus bu tür paylaşıma izin vermesine rağmen maalesef facebook hareketli resim paylaşımı için herhangi bir destekte bulunmuyordu.Fakat geçtiğimiz haftalarda yapılan güncellemeyle birlikte artıkta gif uzantılı resimlerinizi arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.Nasıl mı ? İşte detaylar:

facebook-gif-ekleme

Bildiğiniz gibi facebook gif paylaşımı konusundaki desteklememe tutumununu uzun süre sürdürmüş ve bir süre önce benzer bir durum olması münasebetiyle videolara otomatik oynatma özelliği getirmişti.Fakat bu durum da kullanıcıları tarafından tam olarak tatmin edici bulunmadığından gif desteği ısrarla talep edilmeye devam edilmişti.Yapılan ısrarla sonuç vermiş gözüküyor ki artık haber ekranınızda hareketli resim gösterimi yapabileceksiniz.Yalnız bu konuda bazı kısıtlamaların da olduğunu belirtmek istiyorum.Şöyle ki :

  1. Bilgisayarınızda kayıtlı olan gif uzantılı resmi maalesef direkt olarak paylaşım yapamıyorsunuz.Ancak harici servislere yükleyip oradan link alıp paylaşım yapabilirsiniz.
  2. Eğer bir sayfa yöneticisi iseniz yine sayfanızda gif gösteremiyorsunuz.Bireysel kullanıcılar için şu anlık sistem açık.

Gelelim nasıl ekleyeceğimize,

Yukarıda da bahsettiğim gibi direkt olarak resim ekleme yaparak paylaşım yapamıyoruz.Bunun için elimizdeki dosyayı imgur gibi resim yükleme servislerine upload edip o siteden direkt link alınıp facebook sayfanıza yapıştırarak görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Hatırlatma !!!

Yukarıda otomatik video oynatma özelliğine atıfta bulunmuştum.Eğer ki otomatik video oynatma özelliğini pasif yapmışsanız bu gif lerin de otomatik oynatılmasını engelleyecektir.Bu yüzden videolarınızın otomatik olarak oynatma özelliğinin ON olması gerekmektedir.

Son Sözler

Yukarıdaki kısıtlamalar olmasına rağmen bu güncellemenin faydalı olduğu kanısındayım.Kendi profil sayfamda ekledim ve hareketli resim ekleme özelliğini tecrübe ettim.Bunun yanında sayfalarıma eklediğim zaman da görüntülenmediğini gördüm.Siz de facebook gif ekleme özelliği sayesinde paylaşımlarınıza renk katabilirsiniz. Peki bu özelliği nasıl buluyorsunuz ? Profil sayfanızda denediniz mi ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.