İnternetten Otobüs Bileti Almanın En Kolay Yolu

Yazın gelmesi ve okulların da yavaş yavaş kapanmaya başlamasıyla birlikte otobüsle yolculuklarının sayısı da artmakta. Bu yolculukların sağlıklı bir şekilde başlayıp ve bitmesi için bütçenize ve tatil planınıza uygun bilet bulmak zorundasınız.Her ne kadar firmaların websiteleri olsa da internetten bilet satın almak için tek tek firma bakmak, sefer saati ve fiyat karşılaştırması yapmak oldukça zor. ClickBus.com.tr tam da bu sebeple ortaya çıkmış bir girişim. 80'den fazla otobüs firmasıyla anlaşması olan ClickBus, bu firmaların biletlerinin satışını tek bir adres üzerinden gerçekleştiriyor.

 image

Metro Turizm, Ulusoy Turizm ve Varan Turizm gibi ulusal firmalarının yanında Seç Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm gibi yerel firmaların da bilet satışlarını gerçekleştiren bu servisde bilet sorgulamak da oldukça kolay.Kullanıcılar nereden nereye gideceklerini ve sefer tarihlerini seçtiklerinde arama yapılan tarih ve rota için seferleri listeliyor. Otobüs firmasına göre, sefer kalkış saatine ve sefer sürelerine göre filtreleme imkanı da sunan firma, koltuk seçme sayfasında da yine otobüsün doluluk oranını kullanıcılarıyla paylaşıyor.

Banka kartı ve kredi kartıyla ödeme kabul eden servis, kredi kartıyla bilet almak isteyen kullanıcılarına 6 aya kadar taksit imkanı da sağlıyor. İOS ve Android için mobil uygulamaları da bulunan ClickBus'la kolayca otobüs bileti satın almak için tek yapmanız gereken bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan ClickBus.com.tr adresine girmek ve arama yapmak.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.