Ekonomi Haberlerini Takip Edebileceğiniz 5 Populer Site

Finans haberleri pek çoğumuz için önemli bir yer tutar. Çünkü paramızı hangi şekilde değerlendirebileceğimize bu konuda yazılar yayınlayan sitelerin verileri yardımıyla  karar verebiliriz.Bildiğiniz gibi piyasalardaki son gelişmeleri takip etmek ve bunlardan haberdar olmak da internet sayesinde mümkündür. Çünkü finans haber siteleri içeriklerini anlık olarak günceller, takipçilerini son dakika haberleri ile buluşturur.Günümüzde hem yerli hem de yabancı kaynaklı çok sayıda finans sitesine ulaşabilirsiniz. Bunlar sayesinde paranızı ne şekilde tutabilirsiniz öngörü kazanabilirsiniz.Peki hangi siteler ekonomi haberleri konusunda yayın yapıyor ?

finans-gundem-haberleri

1)Bloomberg

Özellikle borsayla yakından ilgilenen kişilerin takip etmiş olduğu bir adres. Güncel ekonomi haberlerinin yanı sıra, piyasadaki son gelişmeler ve borsada yaşanan dalgalanmalar da Bloomberg Finans içerisinde yerini alıyor. Dünya çapında yapılan yatırımların yanı sıra, daha çok ülkelerin ekonomik gidişatlarını irdeleyen finans sitelerinden birisi.

2)CNBC-E

Kanal 16 Ekim 2000 tarihinde Doğuş Yayın Gurubu ve NBC Universal ortaklığıyla yayın hayatına geçmiştir. Farklı formatı sayesinde yayın hayatı boyunca özellikle üniversiteler tarafından çok sayıda ödüle layık görülmüştür. Aynı zamanda internet üzerinde de yayın yapan ekonomi siteleri arasında bulunuyor. Son gelişmeler, piyasa özetleri ve paritelere CNBC-E kapsamlı şekilde yer veriyor.

3)Bigpara

Finans siteleri için lisanslı olarak sunulan BIST verilerini daha da geliştirerek ücretsiz şekilde yayınlayan detaylı bir portal. Site içerisinde ayrı bir KOBİ haber köşesi de bulunuyor. Aynı zamanda borsayı canlı şekilde takip etmek de Bigpara ile mümkün.

4)Dunya.com

Oldukça geniş kapsamlı hazırlanmış ve sık şekilde güncellenen dunya.com, finans adına bütün içerikleri bulabilecek olduğunuz platformlar arasında. Yerli ekonomi, dünya ekonomisi, şirketler, KOBİ’ler ile ilgili haberlerin yanı sıra farklı sektörlerdeki anlık yaşanan gelişmelere de bu adres sayesinde kolayca ulaşma imkânınız var.

5)FortuneTurkey

Finans siteleri içerisinde çok sayıda takipçiye sahip ve kaliteli olan FortuneTurkey ile ekonomi ve iş dünyasında yaşanan bütün gelişmeleri yakından takip edebilir, haberlere en detaylı şekilde ulaşabilirsiniz. Sitede Fortune Listeleri adı altında ekonomiyle ilgili farklı analizlere de yer veriliyor. Üstelik Fortune 500 kategorisinde farklı yıllarda satışı gerçekleşmiş şirketleri de detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

para-piyasalari

Son Sözler

Para bizde nerde demeyen kazancını farklı para birimleri içerisinde değerlendirmek isteyen okuyucularım için ekonomi haberleri güncel olarak alabilecekleri populer siteleri paylaştım.Bu siteler sayesinde para piyasalarında son durum nedir anlık olarak öğrenebilirsiniz.Benim favorim bloomberg ve big para.Bu siteleri diğerlerine nazaran daha sık ziyaret ediyorum.Peki sizin favoriniz hangisi ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.