Blogger'a Renkli Facebook Beğen Kutusu Ekleyin

Facebook beğen kutusu, blogumuzu ziyaret eden ziyaretçilerimizi sitemize abone yapmak için en etkili eklentilerden birisidir.Çünkü facebook diğer sosyal medya araçlarına göre daha fazla kullanıcısı olan bir servistir ve bu yüzden ziyaretçilerimizin bizi kolayca takip etmelerini sağlamak için sitemizde bu araca yer vermemiz bizim katkımıza olacaktır.Özellikle blog hayatına yeni başlayanlar tanıtım amacıyla sosyal medya araçlarına ihtiyaç duyacakları için bu türden eklentileri sitelerine eklemesini tavsiye ederim.

facebook-begen-kutusu

Bildiğiniz gibi facebook resmi olarak bu beğen kutusunu kullanıcılarına sunuyor.Fakat ben sizi bu klasik şablondan biraz kurtararak blogunuzun renklerine uygun daha görsel bir şekilde sunmanızı sağlayacak kodları paylaşacağım.

Facebook beğen kutusu nasıl eklenir ?

 • Blogger yönetici paneline giriş yaparak yerleşim > gadget ekle kısmına gelerek HTML yi seçin.
 • Aşağıda hangi kodu beğendiyseniz bu kodu düzenleyip az önce açtığınız html penceresine yapıştırıp kaydedin.

1-Sarı renkli kutu

facebook-begen-kutusu-sari

Biraz alışılmışın dışına çıkıp sitenize renk katacak bu tarzı tasarımınıza uygunsa kullanabilirsiniz .

2-Mavi renkli kutu

facebook-begen-kutusu-mavi

Klasik mavi rengi kenarlarda kullanarak farklı bir şekil verdim.Bu eklentiyi ön plana çıkarmak için tercih edebilirsiniz.

3-Mor renkli kutu

facebook-begen-kutusu-mor

Yine tatlı bir renk olan mor rengi de kenarlık olarak kullanıp şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eklemeniz gereken kodların açıklaması ise aşağıdaki gibi : Hemen alt satırdaki kod standart kodumuz.Kırmızı renkli kısma kullanıcı adınızı yazın.

<div id="fb-root"></div> <script>(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&appId=1378578195761370&version=v2.0"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script> <div class="fb-like-box" data-href="https://www.facebook.com/kullaniciadi" data-colorscheme="light" data-show-faces="true" data-header="false" data-stream="false" data-show-border="false"></div>

Bu kodun devamına ise


1-Sarı kutu için :

<style> .fb_iframe_widget { border: 4px solid #FEBD17; border-radius: 10px; box-shadow: 1px 3px 5px 0px; background: none repeat scroll 0% 0% rgba(254, 189, 23, 0.15); } </style>

2-Mavi kutu için

<style>.fb_iframe_widget {border: 4px solid #3B5998;border-radius: 10px;box-shadow: 1px 3px 5px 0px;background: none repeat scroll 0% 0% rgba(59, 89, 152, 0.07);}</style>

3-Mor kutu için

<style>.fb_iframe_widget {border: 4px solid #891141;border-radius: 10px; box-shadow: 1px 3px 5px 0px;background: none repeat scroll 0% 0% rgba(243, 203, 154, 0.07);} </style>

kodlarını eklemeniz yeterli olacaktır.Ben 3 farklı renk için çalıştım.Siz farklı renkler için facebook beğen kutusu çalışabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. teşekkürler paylaşım için deneyeyim bari:)

  http://beautybeybi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler :) Denedim bile henüz yerine karar veremedim ama :)

  http://www.fistikkyesil.com/

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler mavi renkli olanı deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 4. denedim ama olmadı neyi yanlış yaptım ki? http://kitapdostununguncesi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.