Outlook İmza Ekleme Nasıl Yapılır [Resimli Anlatım]

İş yaşantımızda büyük bir önem taşıyan outlook programı mail alışverişimizi yapmamızda bizlere yardımcı olmaktadır.Şirket hesabımıza bağlı mail adresimizi ekleyerek tüm mail alma ve gödnerme işlemlerimizi bu program vasıtasıyla yapabiliyoruz.Yalnız mail gönderirken her mailde yazmasını istediğimiz bazı bilgiler olabilir.İmza diye adlandırdığımız bu kısım sizin telefon, mail ve pozisyon bilgilerinizi içeren önemli bir kısımdır.Çünkü maili gönderdiğiniz kişi sizin iletişim bilgilerinizi görmek ve acil durumlar için aramak isteyebilir.Bu yüzden profesyonel bir davranış olması açısından kısa bilgilerinizi içeren imzanızı maillerinize eklemelisiniz.Peki outlook imza ekleme nasıl yapılır ?

outlook-imza-ekleme

Yukarıda az çok neden maillerinize imza eklemeniz gerektiğini paylaştım.Şimdi gelelim nasıl imza oluşturacağımıza .

Outlook programını çalıştırın ve sol üst köşedeki file>option menüsünü seçin.

outlook-imza-ekleme-2

Çıkan pencerede Mail menüsünü seçin.

outlook-imza-ekleme-3

Açılan menüden Signatures butonuna tıklayın :

outlook-imza-ekleme-4

Karşınıza bir diyalog kutusu gelecek.Bu kısımda imzanızı oluşturup, kaydedebilirsiniz.

Son Sözler

Birden fazla imza oluşturup farklı isimler vererek farklı maillerinizde farklı imzalar ekleyebilirsiniz.Eğer bir imzanız varsa varsayılan olarak maillerinize otomatik olarak bu eklenecektir.

Küçük bir ipucu:

Daha önce şirket içerisinde size gönderilen imzalı bir maili template olarak kopyalayıp kendi bilgilerinizi ekleyerek outlook imza ekleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.