Youtube 'a Video Yükleyerek Nasıl Backlink Alınır !

Başka bir siteden backlink almak ne kadar zordur değil mi?Hatta onlarca backlink almak için avuç dolusu para öderiz.Bugün sizlerle yapmış olduğum seo ve backlink çalışmalarında yaşamış olduğum bir tecrübemi paylaşmak istiyorum.Önceden hiçbir ilişkiniz olmadığı onlarca siteden sadece video ekleyerek backlink kazanacaksınız.Nasıl mı? İşte detaylar …

youtube-backlink-alma

Bir video ile onlarca siteden backlink almak için öncelikle bir youtube hesabınızın olması gerekiyor.Youtube hesabınızla kanalınıza girdikten sonra daha önce kendi çekmiş olduğunuz videonuzu yada youtubedan indirip üzerinde ufak tefek değişiklikler yaptıktan sonra tekrar ekleyeceğiniz videonuzu Youtube hesabınızdan yüklemeniz gerekecek.Ancak videonuzu yüklemeden önce yapmanız gereken çok önemli taktikler var:

--> Ücretsiz backlink alma yöntemleri

Öncelikle videonuz eğer zamanınız varsa özgün olsun.Yok ben özgün video çekebilecek kadar zamanım yok diyorsanız eğer indirdiğiniz videoların önüne movie maker yada başka bir düzenleme programı ile site logonuzu koyun.Bu kısım tamamen sizin başarınıza kalmış.Ne kadar hit bir video hazırlarsanız o kadar backlink alacaksınız.

video-backlink-alma

Videonuz hazır ise gelelim ikinci aşamaya burada aslında çokta ilginç bir olay yok.Seocu ve webmaster arkadaşların çok iyi bildiği video backlink almak için videomuzun açıklama kısmına güzel bir kısa yazı eşliğinde site linkimizi bırakıyoruz ve videomuzu yayına veriyoruz.

Tüm yapmanız gerekenler bu kadar.Kopya içerik seven bir ülke olarak gerek video sitelerinde gerek normal sitelerde onlarca bot kullanılıyor.İnsanlar maalesef kendisi içerik üretmek yerine hazır botlar ile yeni içerik girmiş sitelerden video yada makale çekiyor.

--> Rakiplerinizin backlink kaynağı nasıl öğrenilir

Bizimde eklemiş olduğumuz videonun etiket özelliğine göre örneğin yemek tarifi paylaştık.Yaptığımız bu paylaşım 2-3 gün içerisinde birçok yemek tarifi paylaşan siteye düşecektir.Üstelik bu backlink çoğalması durmuyor arkadaşlar.Ben eklemiş olduğum içeriğin 2-3 hafta sonra bile yeni sitelere eklenmiş olduğunu gördüm.

video-backlink-alma-2

Yabancı olsun türk olsun kopya içerik seven bir tarafımız var.Bu linkimizi istemeden de olsa botlarla ekleyen sitelerin içinde pr5 değerine sahip alexa değeri çok iyi durumda olan siteler var.Videonuzu paylaştıktan 2-3 gün sonra sitenizin ismini tırnak içinde yazarak "siteniz.com" şeklinde arattığınızda sizin içeriğinizi ekleyen siteleri bir bir görebilirsiniz.

Evet, sizlere belki bildiğiniz belkide daha önce hiç karşınıza çıkmayan bir backlink stratejisi vermeye çalıştım.Umarım az ya da çok farklı backlink stratejileri alanında biraz daha fazla bilgiye sahip olduysak ne mutlu bana.Ayrıca konuk yazar olarak ehliblog da olmaktan çok mutlu oldum.Teşekkür ederim.

Bu yazı Sercan Nar tarafından ehliblog için yazılmıştır : Sercan Nar daha önceden uğraştığı ingilizce içerikli siteleri sattıktan sonra seo,makale ve nasıl yapılır konularında özgün yazılar yazdığı blogu www.makalee.net ile blog hayatına devam etmektedir.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.