Akıllı Telefonla Ne Kadar Zaman Harcıyorsunuz Öğrenin !!!

Hiç kuşkusuz vaktimizin önemli bir kısmını akıllı telefonlar ile harcıyoruz. Mailler, videolar, toplantı davetleri, facebook , twitter gibi sosyal medya kullanımı bizim telefonlarla sıklıkla vakit geçirmemize neden oluyor.İş yaşantımız için elbette söylenecek bir söz yok. Mobil olarak işlerimizi halledebildiğimiz için oldukça yararlı.Fakat sosyal medyada aktif kalabilmek ve sık oyun oynamak gibi bir kötü alışkanlığımız varsa telefon başında harcadığınız zaman oldukça yüksek olabilir.Eğer kendinize sınır getirmek ve telefon ile ne kadar zaman harcadığınızı öğrenmek istiyorsanız güzel bir android uygulamasını sizlerle tanıştırmak istedim.

 telefon-kullanim-zamani

Quality Time eğlenceli, telefonda ne kadar zaman harcadığınızı ve her uygulamayı ne kadar süreyle kullandığınızı gösteren harika bir android uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde günlük telefon kullanımınızı görebilir ve telefonunuzun yaşantınızda ne kadar bir zaman aldığını ölçebilirsiniz.Uygulama saat olarak bir sınır koymanıza da imkan veriyor.Alarm özelliğini kullanarak belirli bir kullanım limitine ulaştığınızda uyarı alabilirsiniz.Üstelik uygulama bazlı kullanımınızı da ölçebilirsiniz.Örneğin sosyal medyada ne kadar vakit harcadığınızı ayrıntılı bir şekilde günlük-haftalık rapor şeklinde alabilirsiniz.

image

Quality time kullanışlı bir uygulama olmasının yanı sıra anlaşılır bir rapor sunma özelliği ile de ön plana çıkıyor.Raporunuzu günlük ve haftalık şeklinde kolayca alabilirsiniz.Üstelik yeni bir hesap oluşturmanız durumunda raporlarınızı saklayabilir ve sonradan ulaşabilirsiniz.Eğer zaman takibini durdurmak isterseniz de uygulamayı durdurma konumuna alarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bir bakıma dijital diyetiniz olan Quality time kendinizi ölçmeniz ve gerekirse frenlemeniz için telefonunuzda rahatlıkla kullanabileceğiniz harika bir uygulama.Herhangi bir ücret ödemende play marketten rahatlıkla indirebilirsiniz.

Quality time

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Öncellikle , yazı için teşekkür ederim fakat link kırık sanırım bilginize.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.