Seo Hizmeti İle Sitenize Hangi Çalışmalar Yapılıyor ?

Seo hizmeti , kendi oluşturduğunuz Web sayfanızın arama motorlarında üst konumlarda yer almasını, arama motorlarında popüler olmanızı sağlamaya çalışan profesyonel bir uğraşıdır. Yapılacak hazırlıkların profesyonel olması ise; internet siteniz için alınacak sonuç karşısında bir o kadar verimli olmasını sağlar. Bu alanda başarılı olmak için ilk bilinmesi gereken kural ise Arama motorlarının kurallarını ve işleyişini iyi bilmektedir. Bu sebeple yapılacak seo çalışmalarında sitenizin doğal aramalar ile birlikte sitenize girişleri sağlanabilirse, sitenizin verimliliği ve popülerliği büyük oranda artış gösterecektir.

seo-hizmeti

Seo hizmetleri ile ilgili olarak yapılan en büyük hatalardan birisi ise, konusunda uzman olmayan kişilerin sizin siteniz ile ilgili paylaşımlarını farklı olarak birkaç tane site içerisinde tanıtım yapması olarak algılayarak, verdiği ucuz ve kalitesiz işlemlerdir. Yapılan bu cahilce çalışmalar ile birlikte siteniz artık birer çöplük haline gelebilir. Bu sebeple sitenizin bu tür uygulamalarını yaptırırken mutlaka ama mutlaka bir Seo danışmanı unvanı taşıyan birisinden hizmet almanız önemle tavsiye edilmektedir. Yapılacak her türlü çalışmanın kesin ve net çözümler sunması sitenizin ilerleyişi ve tanınması açısından büyük önem taşır. Bu sebeple yapılacak çalışmaların uzman kişiler tarafından hazırlanması, sitenizin tanıtımı ve popülerliği açısından son derece önemlidir.

İnternet sitenizin ziyaretçi alabilmesi için arama motorları tarafında algılanması gerekir.Çünkü sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda olması için bir takım hizmetlerin yapılması önemlidir. Şu an dünyanın en büyük arama motoru Google olduğu için, Uzmanlar tarafından Google arama motorunun algılama algoritmasının çok iyi bilinmesi son derece önemlidir. Hangi türde hizmet verilirse verilsin arama motorlarında görünmeyen bir site ziyaretçi sayısını arttıramaz.Bu sebeple yapılacak işlemlerde profesyonel bir yardım almak son derece önemlidir. Google de popüler olan bir site ile birlikte satış yapabilir, reklamlarınızı tanıtabilir ve istediğiniz sonuçları alabilme şansına sahip olabilirsiniz. Çünkü şu an dünyada arama motorlarında Google %88 lik bir kesimin sahibidir. Bunu sırası ile %7 lik kısmı Yandex ve geri kalan kısmını da diğer arama motorları sıralamada yer almaktadır.

Seo Hizmeti ile Hangi Çalışmalar Yapılıyor

Siteniz için hizmet almak istediğinizde genel manada aşağıdaki çalışmalar siteniz için yapılıyor :

  • Sosyal imleme
  • Forum tanıtımları
  • Ziyaretçi defteri gönderimi
  • Türkçe dizin gönderimleri
  • Blogger , wordpress tanıtımları
  • Whois backlink
  • Linkedin , friendfeed vs çalışmaları
  • PR si yüksek site çalışmaları

Gelelim biz blogger kullanıcılarının yapması gerekenlere.Bildiğiniz gibi blogger seo ayarları için herhangi bir eklenti vs bulunmamaktadır.Sadece belirli adımları tamamlamanız ve sitenizin tanıtımını yapmanız gerekir. Bu adımlar  kısaca sıralarsak :

Yukarıda saydıklarım temel ve her blogger kullanıcısının yapması gereken adımlar.Bunların dışında seo uyumlu makale yazmak ve bu makalelerin tanıtımını yapmak da çok önemlidir. Oluşturacağınız sosyal ağ ile facebook , twitter gibi araçlarla yazınızın tanıtımını yapmalı ve benzer kategorilerdeki sitelerden backlink almaya çalışmalısınız.Bu iş elbette ücretli olabileceği gibi ücretsiz backlink almak da mümkün.

Son Sözler

Seo hizmeti , blogunuzun internet ortamında tanıtım yapılması için gerekli bir çalışmadır.Bireysel olarak yapacağınız blog yorum yapma , tanıtım yazısı yayınlatma , forum tanıtımları gibi çalışmalar da bir seo çalışmasıdır.Fakat hangi site benim için uygun ve hangi sitede ne tür çalışma yapmak gerekir gibi sorularınıza güvenilir bir cevap almak için elbette yardım almalısınız.Bunu sizin için yapabilecek birilerini bularak sabırlı bir çalışmayla blogunuzu üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.