Facebookta Sayfa Nasıl Açılır ? [Resimli Anlatım]

facebook-sayfa-acma

Blog için facebook fan sayfası trafiğinizi artırmak için olmazsa olmaz işlemlerden birisidir.Çünkü sosyal medya desteği olmadan blogunuzu geliştirmeniz mümkün değil.Facebook da sosyal medyada en etkili araç olduğunda facebook sayfa açma işlemlerini blogunuz için muhakkak yapmalısınız.Aslında yapacağınız adımlar gaet basit.Daha önce bir hesabınız olduğunu varsayarsak daaha kolay adımlarla blogunuza sayfa açabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Anlatımıma başlamadan önce elinizde olması gereken bir başka deyişle daha öncesinde karar vermeniz gereken bir iki nokta var.Öncelikle bunları hatırlatmak istedim.Şöyle ki :

  1. Profil resmi
  2. Kapak resmi
  3. Sayfa adı
  4. Sayfa url’si

Eğer yukarıda saydıklarımı önceden belirlerseniz 2 dakika içerisinde işlemlerinizi beklemeden tamamlayabilirsiniz.

Facebookta sayfa nasıl açılır?

İlk olarak http://www.facebook.com/pages/create.php adresini ziyaret edin.

facebook-sayfa-acma

Sağ tarafta yer alan marka veya ürün logosuna tıklayın.

Kategori seçmenizi isteyen bir seçenekle karşılaşacaksınız.İnternet sitesini seçin ve alt kısmındaki boşluğa da sayfa isminizi yazın.Kullanmaya başla butonuna basın.

facebook-sayfa-kategorisi

Bu adımda sayfanız hakkındaki temel bilgilere yer vermeniz gerekiyor.Sayfa açıklaması, profil resmi, tercih edilen hedef kitlesi vs.Bu adımları da kolayca tamamlayıp bilgileri kaydet butonuna basın

facebook-sayfa-olusturma

Bu işlemleri tamamladıktan sonra sayfanız artık hazır.Bu adımdan sonra hemen normal profil sayfanız için kapak resmini değiştirdiğiniz gibi sayfanızın da kapak resmini değiştirebilirsiniz.Ayrıca sayfanızın url sini değiştirmek isterseniz de https://www.facebook.com/username/ adresini ziyaret ederek değiştirebilirsiniz.

--> Facebook bildirim ayarları nasıl yapılır?

--> Facebook durum güncellemelerinizi düzenleyin

Bilmeniz gereken iki şey  :

Facebook profil sayfanıza giriş yaptığınızda sayfanızla olan gelişmeleri sağ üst köşedeki bildirim kısmından almaya devam edeceksiniz.Bunun yanında sayfanıza geçiş yapmak isterseniz sağ üst köşedeki ok ikonuna tıklayarak sayfanızı seçebilirsiniz.

facebook-sayfa-gecis

Diğer konu da sayfa isminizle mi yoksa profil isminizle mi paylaşım yapacaksınız konusu.Eğer sayfanıza yukarıda bahsettiğim gibi geçiş yaparsanız sayfanızda yapacağınız paylaşımlar sayfa isminizle olacaktır.Aynı şekilde profil sayfanızdan fan sayfasına geçiş yaptığınız için başka sayfalara yorum yaparsanız bile fan sayfanızın adı ile yapacaksınız.

Tavsiye yazı : Facebook sayfa silme

Son Sözler

Facebook sayfa açma yukarıda bahsettiğim gibi gayet basit.Eğer bir blogunuz var ve şimdiye kadar fan sayfanızı oluşturmadıysanız hemen oluşturmanızı şiddetle tavsiye ederim.Ayrıca aklınıza takılan bir konu olursa yorum bölümünde sorabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Ben face hesabı degil sadece sayfa açmak istiyorum yani arkadaş eklemek degil sadece begen almak nasil yapmaliyim

    YanıtlaSil
  2. Abi bende erişim engellendi diyor ne yapmam lazım cevaplarsanız sevinirim

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.