Outlook Hazır Yanıtlar İle Rutin İşlerinizde Zaman Kazanın

İş hayatınızda outlook uygulamasını sıklıkla kullanıyorsanız eminim hazır yantlara sıklıkla ihtiyaç duyuyorsunuzdur.Günlük rutin olarak göndermeniz gereken mailler olabilir ve bunun için her defasında aynı şeyi yazmak sizin bir hayli vaktinizi alacaktır.Bu yüzden hazırda bekleyen bir mailiniz olsa ve onu istediğiniz zaman gönderseniz nasıl olurdu?Eminim böyle bir şey size iş hayatınızda zaman kazandıracağı için memnun edecektir.Peki outlook hazır yanıtlar nasıl hazırlanır?

outlook-hazir-yanitlar

Outlook hazır yanıt ayarlama iki farklı şekilde yapılabilir.Bunlardan birisi hazırladığımız metni kaydedip girmek, ikincisi ise taslak olarak hazır mail hazırlayıp göndermek.

Outlook da Otomatik Metin Nasıl Eklenir

Bu özellik daha çok maillerinizle sıklıkla kullandığınız metinleri kaydedip yeri geldiğinde ekleme amacıyla kullanabilirsiniz.Bunun için

 • Yeni mail oluştur butonuna basın
 • Yazmanız gereken metni yazın ve tüm metni fare ile seçin.
 • Üst menüden insert ‘e tıklayın ve quick parts > auto text > save selection to auto gallery yolunu izleyin.
 • Aşağıdaki pencerede göreceğiniz gibi hazır yanıtınıza bir isim verin ve OK tuşuna basın.

outlook-hazir-yanit

Ve yanıtınız hazır.Artık maillerinizde az önce hazırladığınız metne ihtiyaç duyuyorsanız insert menüsünden quick parts’a tıklayarak metninizi girebileceksiniz.

Outlook da Hazır Yanıtlar ile Daha Hızlı Mail Gönderin

Şimdi yukarıdaki işlemden farklı olarak eğer rutin olarak gönderdiğiniz maillerin içeriği ve alıcısı belli ise taslakta mail tutup onu göndermek çok daha basit olacaktır.Bunun için

 • Dosyanıza hızlı erişmek adına gelen kutusu altında hazır yanıt klasörü oluşturun.

outlook-hazir-yanit-2

 • Daha sonra yeni mail oluşturarak alıcılarını belirleyin ve kaydedin.
 • Şimdi kaydettiğiniz maili az önce oluşturduğunuz klasöre ekleyin.

Taslak mailiniz hazır.Artık ne zaman ihtiyaç duyarsanız bu maile direkt oluşturduğunuz klasöre giderek bu maili açıp gönderebilirsiniz.

İş hayatında sıklıkla outlook kullanan okuyucularım için outlook hazır yanıtlar konulu mailimi hazırladım.Eminim bu ipuçları sizlere rutin işlerinizde zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır.Ne dersiniz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. Merhaba, MS programlarından en çok kullandığım Outlook olmasına rağmen en az ilgilendiğim ve bildiğim de maalesef yine o. Benim için çok faydalı oldu yazınız, teşekkür ediyorum. Proje gruplarım ve çalışma gruplarım için hemen 3 tane otomatik mesaj kaydettim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba

   Outlook konusunda ses vermeniz güzel oldu.Daha çok paylaşacağım ama okuyucularım ilgilenir mi diye tartıyordum açıkçası.Bu yazıyı güncelleyeceğim, takipte kalın :)

   Sil
 2. Açıkçası Outlook konusunda daha çok yazı yazarsanız ben çok mutlu olurum. Daha çok yeni Outlook Professional Plus 2013 kuruldu iş bilgisayarıma. En basitinden eskiden ana dosyalarım bold görünüyordu, alt dosyaları bold değildi ve ararken ayırt etmem çok kolay oluyordu. Şu an sadece tıkladığım dosya bold oluyor ve halihazırda yürüyen 38 projesi olan bir kurum olarak Outlook'un içinde kayboluyorum. Tabii ki bu sadece bir küçük örnek. :)

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.