Kayıp Telefon IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir

IMEI numarası her telefon için tek olan telefonun kimliğini yansıtan bir numaradır.Uzun adı International Mobile Equipment Identity olan bu numara telefon ve tabletler için bir kimlik olup mobil network de cihazın tanımlanmasını sağlar.Peki bu numarayı nasıl buluruz?Hiç dikkat etmeseniz de telefon faturanızda bu numara yazıyordur.Bunun yanında telefonunuzda *#06# tuşlarını tuşlayarak da cihaz kimlik numaranıza ulaşabilirsiniz.Peki en kötü durumu düşünelim : Faturanızı kaybettiniz ve numaraları tuşlayarak da IMEI numarasını kaydetmediniz. Üstüne telefonunuzu da kaybettiniz. Peki kayıp telefon IMEI nasıl öğrenilir ?

kayip-telefon-imei-ogrenme

Telefonunuzu kaybettiğiniz zaman takip edilebilirliğini sağlamak için polise bu numarayı vermelisiniz. Bu numara sayesinde mobil network üzerinde cihazınız takip edilebilir.İnşallah böyle bir durumla karşılazmazsınız fakat olaki başınıza gelirse mecburen cihazınızın IMEI numarasına ihtiyacınız var.Peki nasıl bulacağız:

 • Bilgisayarınızdan bir tarayıcı açın ve https://www.google.com/settings/dashboard sayfasını ziyaret edin.
 • Telefonunuzda kayıtlı gmail hesabınızla giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra sayfadaki android kısmına tıklayın.

google-kayıtlı-android

Bu sayfada google hesabınıza bağlı tüm cihazları görebilirsiniz.Kayıp cihazınız seçtiğiniz de aradığınız numaraya ulaşabilirsiniz.

Android cihazların çok populer olduğunu düşünürsek yukarıda bahsettiğim yöntemle kayıp telefonunuz olduğu zaman cihazınızın gerekli bilgilerine ulaşabilirsiniz.Yapmanız gereke telaş etmeden cihazınızın IMEI numarasına ulaşmak ve polise durumu bildirmek.Böyle bir olay hepimizin başıan gelebileceği için bu yazımı kaydedip bir yerlerde saklamanız yararlı olacaktır.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

7 yorum:

 1. umarım işe yarar ya

  YanıtlaSil
 2. dediginyoldan imemi bulunmuyor lanet olsun yaaa

  YanıtlaSil
 3. Bilgilendirme için teşekkür ederiz. www.teldizin.com

  YanıtlaSil
 4. ben buldum imei'mi teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayin huseyin ergen sizin imei adresini nasil buldugunuzu oyrene bilirmiyim benim telefonum kayboldu ama imei`mi bulamiyorum lutfen yardimci olun

   Sil
  2. nasıl buldunz ?

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.