Hesap İşletim Ücreti Ödememeniz İçin 5 Farklı Alternatif

hesap-isletim-ucreti
Bankacılık işlemlerinde hesap işletim ücreti ödemek eminim benim canımı sıktığı gibi sizlerin de canınızı sıkıyordur. Çünkü birikiminizi bankada tutarak zaten onların yararına bir şeyler yapmış oluyorsunuz. Üstüne sizden eft ve havale gönderimlerinde para kesmeleri de akıl alır gibi değil.
İnternette sıklıkla eft ve havale işlemlerini yaptığım için bu konuda ben de sıkıntı çekiyordum. Bir de işlem yaptığım miktar 10-20..100 TL gibi miktarlar olduğu için alınan ücretler kayda değer bir miktar oluyordu.Hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir diye bir araştırma yaptım ve benim yaşadığım sıkıntıları belki sizler de yaşıyorsunuzdur diye çözüm olması açısından hangi banka hesap işletim ücreti almıyor sorusuna yanıt olması için için nasıl bir yol izlemelisiniz onu paylaşmak istedim.

Maaş Müşterisi Olduğunuz Bankayı Kullanın

Eğer çalışan birisiyseniz maaş müşterisi olduğunuz bankalar hesap işletim ve havale/EFT ücreti almıyor. Aslında bu durum genellikle banka ile işyeriniz arasındaki anlaşmaya bağlı fakat çoğu anlaşma ücret almama yönünde.Şimdiye kadar 3 üyük bankanın da maaş müşterisi olarak çalıştım ve hiçbiri de ücret kesmedi. Sizin işlemleriniz de ücret kesiliyorsa işyerinizle görüşüp durumu öğrenebilirsiniz.
--> Paypal ile ödeme nasl yapılır

FinansBank Enpara

enpara
Finansbank’ın büyük ses getiren şubesiz bankacılık girişimi Enpara‘da tüm işlemler masrafsız olarak internet üzerinden yapılıyor. Açtığınız hesap için hesap işletim ücreti alınmazken, EFT/havale için de para ödemeniz gerekmiyor. Yine kullandığım bir banka ve sizlere de öneririm.

ING Günlük paket

ING firmasının yine enpara da olduğu müşterilerin hassas olduğu işletim ücretlerini yansıtmadan tüm bankacılık işlemlerini tek sistemde topladığı bir sistem. Aynı şekilde internet üzerinden yaptığınız işlemlerde havale/EFT ücretleri ödemeyeceksiniz. Bunun yanında ING bonus kredi kartı için de kart ücreti ödemeyeceğiniz taahhüt ediliyor.Üstelik aylık fatura ödemeleriniz 500 TL geçerse bunun %2 si bonus olarak size yansıtılıyor.Avantajlı bir sistem görünüyor.O yüzden ayrıntalarını araştırıp kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Nuvo

FinansBank ın enpara sistemindeki başarısı diğer bankaların da iştahını kabartmış durumda.Yapı kredi bankası da bu pastadan pay alabilmek için internet bankacılığı olan Nuvo sistemini hizmete sundu.Benzer şekilde bu bankacaılık sisteminde de internet üzerinden yaptığınız havle ve EFT işlemleri için ücret ödemezsiniz. Aynı zamanda hesap işletim ücreti de yok

KuveytTurk

Katılım Bankacılığı alanında hizmet gösteren Kuveyt turk müşterilerinden hesap işletim ve havale/EFT ücreti talep etmiyor. Kuveyt Türk bankacılık alanında ilk olan bu uygulamasıyla, banka ile çalışmak zorunda olup hesap işletim ücreti ödemek istemeyen müşteriler için kazançlı bir fırsat sunuyor.

CEPTETEB

CepteTEB de hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında. CepteTEB'in sunduğu başka avantajlar ve indirimler de var. Yemeksepeti, Markafoni gibi internet sitelerinde indirimler ve otomatik ödemelere geri iadeler vb. özel kampanyalar sunuyor. Çalışma sistemleri Nuvo ve Enpara ile benzer.
--> Paypal para çekme nasıl yapılır
Son Sözler
hesap-isletim-ucretleri
Hesap işletim ücreti almayan bankalar konusunda sizlere farklı alternatifler sundum. Bunlara ilaveten hemen hemen tüm bankalar bir iki fatura otomatik ödeme talimatı verdiğinizde de bankacılık işlemlerinden ücret almıyorlar. Artık hangisi size uygunsa o bankayı seçip kullanabilirsiniz. Eğer daha iyi olduğunu düşündüğününüz bir sistem varsa yorum bölümünde belirtirseniz sevinirim.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.