Google Formlar İçin Mail Bildirimi Nasıl Akitfleştirilir

Google formlar, online olarak kullanıcıların kullanabileceği harika bir araçtır.Ücretsiz olması ve sınırsız kullanıcı kullanımı gibi özelliğinden dolayı google formlar anket ve iletişim formu oluştururken bizler için biçilmiş kaftan.Bu yüzden online olarak bu türden formlar oluşturmak ve geri beslemeleri almak isterseniz google ın bu özelliğinden yararlanabilirsiniz.
Bildiğiniz gibi önceki yazılarımda goodgle docs iletişim formu oluşturma konusundan sizlere bahsetmiştim.O yazımdan da göreceğiniz üzere gayet basit adımlarla sadece formunuzu oluşturabiliryorsunuz.Burada tek bir sorun var o da şu ki : Örneğin iletişim formu oluşturdunuz peki birisi doldurursa nasıl haberiniz olacak?Sürekli formunuzu görüntülemek zorunda mı kalacaksınız ?Tabii ki hayır.Google formlar için mail bildirimi almak mümkün.İşte detaylar…
google-form-mail-bildirimi
Online olarak formu doldurduğunuzda işlem tamamlandığında google size otomatik mail gönderebiliyor.Bunu ayarlamak için oluşturduğunuz bir form olduğunu varsayarsak yapmanız gereken :
  • Google hesabınız açıkken formunuzu açın.
  • Araçlar kısmından bildirim kurallarını seçin.
  • Burada bazı ayarlar yapmanız gerekecek.İlgili seçeneklerden sizin için uygun olanı işaretleyin.
google-form-mail-bildirimi
Örnek olarak ben kullanıcı bir form gönderdiğinde hemen e-posta gönder seçeneğini işaretledim.Siz sürekli mail gelmesini istemiyorsanız bülten olarak da bildirim almayı tercih edebilirsiniz.
Son Sözler
Google formlar ile aklınıza gelebilecek onlarca form oluşturabilir ve okuyucularınızla, takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.Harici bir uygulama aramanıza gerek kalmadan ücretsiz ve sınırsız kullanıcı kullanımı ile kolaylıkla bu servisi rahatlıkla kullanabilirsiniz.Üstelik mail bildirimi sayesinde hemen haberiniz olacak.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Her gün onlarca kez forma girmekten kurtardınız beni. Çok teşekkür ederim :)

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.