Öğretmenler İçin Derslerde Kullanabilecekleri İki Harika Araç

Eğitimde görsel uygulamalar öğrencilerin anlamasını kolaylaştırmak için büyük önem teşkil ediyor.Bu yüzden anlatılanı görselleştirmek öğretmenlerimiz için bazen zorunlu hale gelebiliyor.Kimi zaman ders kitabı görsellerinden yararlanılsa da bazen onlar da yetersiz gelebiliyor.Bu yüzden en iyisi ilgili konuyla alakalı görseli kendinizin hazırlaması.Evet biliyorum bazen bu kadar özveirli davranıp araştırma içerisinde olmayabilirsiniz ama olur da kolay bir şekilde eğitici görseller nasıl hazırlarım derseniz sizlere harika bir aracı tanıtmak istiyorum:

StoryBoard , her türlü sınıf ortamında öğretmen ve öğrenci karakterlerini kullanarak farklı görseller hazırlamanıza imkan veriyor.Sadece sınıf ortamı değil dış ortamları da sunumunuza ekleyebilirsiniz.Ücretsiz üye olarak kullanabileceğiniz servis ingilizce olmasına rağmen sürükle bırak şeklinde size kolaylık sağlıyor.En basitinden aşağıdaki görseli sizler için hazırladım.Daha iyisini ve gelişmişinizi sizler de kolayca hazırlayabilirsiniz:

egitici-gorsel-hazirlama

Birlikte Video İzleyin

Sizlere tanıtmak istediğim diğer araç da watch2gether.Bu araç sayesinde kendinize ders odası oluşturarak odaya giren kişilerle birlikte video izleyebilir ve eş zamanlı olarak da chat ekranından yazışabilirsiniz.Herhangi bir üyelik işlemi gerçekleştirmenize gerek yok.Eğer odanızı kaydetmek istiyorsanız bunun için üyelik işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Populer video servislerinden video araması yaparak öğrencilerinizle aynı anda video izleyebilirsiniz.Odaya davet için Add Friend butonuna basarak size verilen linki karşı taraftaki kullanıcıya ulaştırmanız yeterli.Bunun yanında odadaki kişilerin videoyu değiştirmesine izin verebilir ya da sadece sizin tarafınızdan kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

Son Sözler

Eğitim çalışmalarınızda kullanabileceğiniz 2 aracı sizlere tanıtmak istedim.Umarım yapacağınız ya da yapmak istediğiniz çalışmalarda sizlere yardımcı olur.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.