Microsoft Outlook ‘da Nasıl Not Oluşturulur

Gün içerisinde fazlasıyla telefon görüşmesi, toplantı ve yüz yüze görüşme yapıyorsanız yaşadıklarınız hakkında kısa notlar almak  unutmamanız için sizlere yararlı olacaktır.Bilgisayar başında günün çoğunu geçiriyorsanız masaüstünde ya da herhangi bir klasörde not ekleyerek daha sonra onlara ulaşabilirsiniz.Bu yüzden kullanmanız için geliştirilmiş onlarca not uygulaması var fakat eğer outlook kullanıcıysanız farklı bir program aramadan geyet kolay bir şekilde notlarınızı oluşturabilir ve onları isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Outlook deyince ilk olarak aklımıza mail uygulaması gelse de aslında tam olarak öyle değil.Ofis çalışanların yaşadığı sıkıntılar ve ihtiyaçlar düşünülerek geliştirilen birden fazla uygulamayı da barındırdığından sadece mail uygulaması demek yanlış olur.Emin olun ben de bu yazımı hazırlayana kadar outlook içerisinde not alma uygulamasının farkıda değildim.Geç de olsa fark ettim ve hala keşfedememiş olanokuyucularım için de bu yazımı hazırlamak istedim.

outlook-not-ekleme

Notlarla Çalışma

Yukarıda da bahsettiğim gibi bilgisayarınızda outlook kuruluysa not oluşturmak ve onlarla çalışmak gayet basit.Uygulamayı çalıştırmak için new note (yeni not) tıklamanız yeterli.Sol alt köşedeki navigasyon menüsünden yeni not menüsüne ulaşabilirsiniz:

outlook-yeni-not

 

Uygulamayı çalıştırdığınızda şimdiye kadar oluşturduğunuz tüm notları görebilirsiniz.İlk kez çalıştırıyorsanız elbette boş bir ekran sizi karşılayacak.Sol üst köşedekini New Note butonuna basarak ilk notunuzu oluşturabilirsiniz.

outlook-yeni-not

Oluşturduğunuz notları konu ve zaman gibi türlere göre sıralayabilir ya da sürükle - bırak şeklinde istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.Ayrıca yine sürükle bırak şeklinde masaüstünüze de ekleyebilirsiniz.Daha detaylı kullanıma menü içerisinde gezerek ulaşabilirsiniz.

--> Outlook mail okundu bilgisi nasıl istenir

Eğer bu uygulamayı sıklıkla kullanıyorsa onu hızlı erişim çubuğuna da ekleyebilirsiniz.Şöyle ki:

  • File > Options > Quick access bar yolunu izleyin.
  • Sağ taraftaki menüden All commands ‘a tıklayın ve note seçeneğini bulun.
  • Daha sonra üzerine tıklayarak add tuşuna basın ve sağ tarafa geçirin.
  • Ok tuşuna basıp ekranı kapattığınızda yeni note uygulamasının outlook ekranında sol üst köşeye yerleştiğini göreceksiniz.

outlook-not-hızli-erisim-cubugu

Son Sözler

Microsoft outlook not oluşturma yukarıda paylaştığım gibi gayet basit ve kullanışlı.Sürekli bilgisayar başında çalışan ve outlook ‘u fazlasıyla kullanan okuyucularım için yararlı olduğunu düşünüyorum…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.