Kilit Ekranında WhatsApp Mesajlara Direkt Cevap Verin

Whatsapp da herhangi bir mesaj aldığınız zaman telefonumuzda bildirim alırız.Bu bildirimi görmek ve mesaja cevap vermek için telefonunuzun üst tarafındaki bildirim menüsünü aşağıya çeker ve mesajı görür ve üzerine tıklayarak uygulamanın açılmasını sağlarız.Buraya kadar hepimizin bildiği akış.Yalnız bu akış sürekli mesajlaştığımız kişi ya da grup olduğu zaman can sıkıcı bir hal alabiliyor.Çünkü ekran kilitleniyor, sonra siz ekran kilidini kaldırıp bildirimi okuyarak cevap vermeye çalışıyorsunuz.Halbuki whatsapp da pop-up bildirimi sayesinde telefonunuz kilit ekranında olsa bile gelen mesaja kilidi çözmeden direk cevap verebilirsiniz.Nasıl mı ?İşte detaylar:

whatsapp-bildirim-ayarlari

Uygulama içinde aslında çoğumuzun karıştırmadığı ayarlar menüsü mevcut.Şimdi bu ayarlar menüsünden bildirim seçeneğimi değiştirerek kilit ekranını çözmeden mesajlara cevap verebileceğiz.

  • İlk olarak whatsapp uygulamasını çalıştırın.
  • Seçenekler > Ayarlar yolunu izleyin.
  • Bildirimler’e tıklayın.
  • Açılır pencere bildirimi menüsüne tıklayın.Sizlere 4 farklı seçenek sunulacak.Bunlardan en sonda olan Açılır pencereleri her zaman göster ‘i işaretleyin.

Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde yaptıysanız eğer artık mesajlara direkt cevap verebileceksiniz.Eğer birden fazla mesaj varsa sağ köşedeki 2/2 şeklindeki ok işaretlerine tıklayarak mesajlar arası geçiş sağlayabilirsiniz.

--> WhatsApp son görülme kapatma nasıl yapılır?

Unutmadan eğer gizliliği çok önem veriyorsanız bu ayarları aktif ettiğinizde kilit ekranı çözülmeden mesajın okunabileceğini unutmayın!

Son olarak bu ayarı faydalı bulduysanız arkadaşlarınızla paylaşarak onları da büyük bir zahmetten kurtarabilirsiniz :)

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.