Dsmart 'a İkinci Uydu Ekleme Nasıl Yapılır

Bundan 10 sene önce televizyon izlemek için para vereceksiniz deseler inanır mıydınız ? Eminim bu soruya cevabınız hayır olurdu.Çünkü o zamanlarda televizyondan beklentimiz sınırlı ve televizyon seyretmek için yeterli vakit bile bulamıyorduk.Fakat şimdi televizyondan beklentilerimiz daha fazla oldu.Futbol tutkunları maçları, film ve belgesel tutkunları film ve belgeselleri izleyebilmek için ücretli platformları tercih etmek zorunda kaldı.Bunun üzerine hd yayın tercihi de eklenince artık çoğu evde dijital platform bulmak mümkün hale geldi.

İşin hikaye kısmı bu şekilde.Ne kadar ücret vermeyi kaldıramasam da ben de dsmart kullanıcısıyım.Geçenlerde yaşadığım sıkıntıyı belki okuyucularım da yaşamıştır diye dsmart ikinci uydu ekleme sorununu çözümünü paylaşmak istedim.Evinde ikinci uydusu ile öncede hotbird yayınları alanlar dsmart ın ilk kurulumundan sonra bu uydudaki kanalları maalesef göremeyecekler.Onun için yapmanız gereken bir kaç adım var:

dsmart-ikinci-uydu

 

-->Avrupa maçlarını şifresiz kanallarda izleme mümkün mü

İlk olarak televizyonunuzda ikinci LNB için seçim yapmanız gerekiyor.Bunun için

  • Menü > Ayarlar > Sistem Ayarları > LNB ayarlarına gelin.
  • LNB no kısmına 2 yapın.
  • Uydu kısmını ise Eutalsat Hotbird olarak seçin
  • Kumandanızdan mavi renkli tuşa basarak yaptığınız ayarları uygulayın.

Daha sonra kanal ekleme işlemini yapmamız gerekiyor.Bunun için

  • Menü > Ayarlar > Kullanıcı ayarları > kanal ekle-sil-taşı yolunu izleyin.
  • Kanal ekleyi seçin ve OK’a basın.
  • Uydu kısmını  Eutalsat Hotbird yaparak yeşil tuşa basın.
  • Uydu tarama başlayacak ve yaklaşık 10 dakika içinde hotbird kanalları yüklenecektir.

Yüklenen kanalları kaydederek kurulumu tamamlayabilirsiniz.Eklediğiniz kanallar 600 den sonra yerleşecektir.Bu adımlarla kolayca dsmart ikinci uydu ekleme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.