Android de Uygulama Bildirimi Kapatma Nasıl Yapılır

Android işletim sistemi kullanan birisi olarak her kurduğunuz uygulamadan gereksiz yere sürekli bildirim almaktan sıkıldınız mı?Eğer belirli uygulamalardan bildirim almak istemiyorsanız bu yazımda bunu nasıl yapabiliriz onu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi sürekli telefonunuzun ilginç seslerle sürekli bildirim vermesi her ortamda uygun olmayabilir.Üstelik şarjınızı yediğini de düşünürsek buna bir ayar yapma zamanı gelmiş olabilir.Peki android uygulama bildirimi kapatma nasıl yapılır ?

android-bildirim-kapatma

 

Telefonunuzun modeli ne olursa olsun benzer ekranlarda benzer işlemleri yapmanız gerekmekte.

  • İlk olarak telefonunuzdan ayarlar kısmına tıklayın ve uygulamaları seçin.

android-bildirim-kapatma-2

  • Uygulama ekranında telefonunuzda hali hazırda kurulu uygulamaları göreceksiniz.Hangi uygulamaların bildirimini kapatmak istiyorsanız onu seçin
  • Uygulama bilgisi ekranında üst kısımda bildirimleri göster seçeneğinin işaretli olduğunu göreceksiniz.Bu işareti kaldırın.
  • Eğer işlemi geri almak isterseniz tekrar kutucuğu işaretlemeniz yeterli olacaktır.

-->WhatsApp son görülme kapatma

Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorsanız sürekli twitter , facebook ve gmail den sesli bildirim almak sizi yoruyorsa yukarıda paylaştığım gibi filtreleme yaparak bildirim almak istediğiniz uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.