En İyi 5 Google Sıralaması Öğrenme Aracı

SEO ’nun temel unsurlarından biri de sıralama ve konumdur.Bu yüzden blogunuzun hedef kelimesinde kaçıncı sırada olması eminim sizin için önemlidir.Belirli bir kelimede yükselebilmek için çeşitli çalışmalar yaparak hedefinizi belirledikten sonra yaptığınız çalışmaların sonuçlarını test etmek isteyebilirsiniz.Bunu da herhangi bir profesyonel anahtar kelime sıralama sorgu aracını kullanarak bulabilirsiniz. Google’da anahtar kelime analizi yapabileceğiniz gibi 2-3 dakikalık bir sorguda da konumunuzu öğrenebilirsiniz.Google sıralaması öğrenme ve sıralama grafiğini ölçmede kullanabileceğiniz 5 önemli aracı bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum.

anahtar-kelime-sira-bulma

1- SemRUSH

Web sayfasındaki sorgu paneline içeriğinizin linkini eklediğinizde, yazınızda geçen anahtar kelimenin arama motorlarındaki sorgu sırasına ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay ve ücretsiz olan profesyonel bu araç, 14 gün deneme süresinin ardından cüzzi bir ücrete tabidir.

2- Google Rank Checker

google-rank-checker

Google Rank Checker, Google arama motorunda sitenizin ücretsiz olarak sıralamanızı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Web sayfanızın adresini yazdıktan sonra alt bölümde yer alan anahtar kelime veya kelime öbeklerini sorgulayabilirsiniz.

3- iWEBTOOL

iWEBTOOL, kullanımı çok kolay bir sıralama sorgu aracıdır. Basit tasarımı ile direkt olarak sorguladığınız kelimede arama sonuçlarındaki yerinizi belirleyebilirsiniz.

4-  SEOCentro Rank Checker

SEOCentro, en iyi anahtar kelime sıralaması öğrenme araçlarından biridir. Google’da sitenizin kelimenizde ne aşamada olduğunu öğrenebildiğiniz gibi, aynı zamanda kelimenin sıralamada yaşadığı dalgalanma detaylarını da öncesi ve sonrasıyla görebilirsiniz. Google ve Yahoo başta olmak üzere birçok arama motorunu sorgulayabilirsiniz.

5- Small Seo Tools

small-seo-tools

Son dönemde karşılaştığım ve sıklıkla kullandığım diğer araç da smallseotools.Domain isminizi ve kelimenizi yazarak arama yaptığınızda farklı arama motorlarındaki sıralamanızı sırasıyla size sunuyor.Kullanımı kolay bu siteyi tercih edebilirsiniz.

--> Blogger seo ayarları

Son Sözler

Yukarıda sizlerle populer anahtar kelime sıralama bulma araçlarını sizlerle paylaştım.Size kullanımı daha rahat gelen araçlardan birini tercih edebilirsiniz.Farklı bir site kullanıyorsanız yorum bölümünde bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. bu seçenekleri nasıl kullanacağımızı da anlatabilir misiniz. mesela seocentroya girdim kodu gırmemı ıstedı.ben de gırdım sonra hata oluştu dedı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba
   smallseotools sitesine deneyin.Ben onu kullanıyorum.Keyword Position aracına tıklayıp kelimenizi ve siteniz yazıp işlemi başlatabilirsiniz

   Sil
 2. yok yapamadım,ingilizce oldugundan zorlanıyorum sanırım

  YanıtlaSil
 3. Verdiğiniz kaynaklar için sagolun

  YanıtlaSil
 4. merhaba,belli bir tiraja ulaşmadan adsense pin şifresi gelmiyor degilmi? adsense kaydım var ama görünürde reklam vs yok henuz.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.