Platinmarket ile E-ticaret

PlatinBOX 2005 yılında Türkiye e-ticaret pazarında büyük bir açığı görerek sektöre PlatinMarket isimli yazılım ile giriş yaptı. Sektör 2004 yılında büyük markaların tekelindeydi. E-ticaret yapmak ciddi maliyetler oluşturan bir iş modeliydi. Az olan pazar payının üzerine bu maliyetler eklenince küçük ve orta dereceli işletmeler e-ticaret fikrine sıcak bakmıyordu. PlatinMarket’in misyonu tam da bu sırada başladı.

e-ticaret 

On binlerce dolara yazılım yaptırmak ve bu yazılımı ayakta tutmak için kaliteli yazılımcı kadrosuna sahip olmak, firmaları sektöre girme isteğinden caydırıyordu. SaaS modeli ile bu probleme bir çözüm getirildi. Kullanıcı çok ekonomik bir bedel ödeyerek yazılımcı, tasarımcı ve sunucu altyapısına sahip oluyordu. Kiralama modeli ile bu hizmete çok hızlı ve ekonomik olarak sahip olabiliyorlardı. Türkiye genelinde bu model çok beğenildi ve PlatinMarket sektöre doğru zamanda girmenin de verdiği ivme ile Türkiye genelinde yoğun olarak kullanılan bir e-ticaret yazılımı halini aldı. Sürekli gelişen e-ticaret yapısına hemen ayak uyduruluyor, kullanıcılardan gelen geri bildirimler ile yazılım sürekli gelişiyordu.

Geldiğimiz noktada 2000 üzerinde kullanıcıya sahip, 10 yıldır sürekli kendini ve müşterilerinin e-ticaret modelini geliştiren, ayrıca sektöre yön veren konuma geldi. Kullanıcıları milyon liralar bazında cirolara ulaşan ve günlük binlerce siparişin alındığı bir ekosistem haline geldi. 2015 yılı içerisinde büyümeyi sürdürecek olan PlatinMarket E-ticaret sektörü için ciddi yenilikler yapmaya hazırlanıyor. Kullanıcılarına yapılacak olan yenilik ve iyileştirmeler ile daha fazla kullanıcı deneyimi ve daha fazla kazanç elde ettirme hedefleniyor. Platinmarket aynı zamanda SEO uyumlu en iyi e-ticaret seo paketini de müşterilerine sunuyor.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.