Pireler Evimize Nasıl Girer?

Bu soruyu cevaplamadan önce, pireleri biraz tanımamız gerekir.“Pireleri tanısak ne olur tanımasak ne olur” diye düşünmüş olabilirsiniz, ancak “evde pire neden olur” sorusunun cevabı pirelerin özelliklerinde gizlidir..

Pirelerin tek besin kaynağı kandır ve pireler kendi boylarının birkaç katı boyundaki hayvanların kanını emerek beslenir ve hayatta kalabilirler. Pireler kan emmek dışında başka bir besin maddesiyle beslenemezler.Böylece, sorunun cevabını büyük ölçüde vermiş oluyoruz.

pire-neden-olur

Küçükbaş veya büyükbaş, evcil veya yabani hayvanların hepsi pireler için uygun hedeflerdir. Ayrıca sıcak yerleri seven pireler, özellikle evcil hayvanlarımız için büyük problemdir. Pireler çok hızlı üreyebildiklerinden oldukça zararlı parazitler olarak bilinirler. Eğer evcil hayvanınızın üzerinde bir tane bile pire görürseniz, hemen önlem almanız gerekir. Aksi taktirde pireler hızla üreyecek ve yaşadığınız yeri, evinizi veya işyerinizi istila edeceklerdir.

Pirelerin evinize girmesini engellemenin ilk şartlarından biri, evcil hayvanınızın yaşadığı bölgenin temiz olması, hayvanın aşılarının tam olması ve pire için gerekli önlemlerin alınmış olmasıdır. Ancak

buna rağmen evinizde pire gördüyseniz, profesyonel yardım almanız şarttır. Profesyonel bir hizmet için güvenilir bir böcek ilaçlama firması seçmelisiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.