Google'dan Yeni Mail Servisi : Inbox

Google, mail anlayışını değiştirecek yepyeni mail servisi olan inbox mail servisini geçtiğimiz günlerde duyurdu.Gmail ekibinin imzasını taşıyan bu servisi mail ve sosyal ağ birleşimi internet asistanı olarak  tanımlarsak sanırım doğru bir tanım yapmış oluruz.

inbox-mail

Klasik mail gösterimi yerine önceliklere önem vererek maillerinizi ön plana taşıyan bu servis,doğum günleri, uçuş bilgileri, toplantı saatleri gibi konularda otomatik olarak hatırlatmalar yapabiliyor ve uyarılar gönderebiliyor. Bu da inbox mailin sanal asistanınız olarak daima yanınızda olduğunu gösteriyor.

google-inbox-mail

Mail alışverişini sıklıkla kullananlar için çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum.Çünkü otomatik olarak öncelik atanması ve uygun kategorilere maillerin ayrıştırılması güzel ve yararlı bir özellik.Bunun yanında maili açmadan ön izleme yapabilmeniz de mümkün.

Daha yakından inceleme için aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz.

Google inbox mail

Inbox maile nasıl sahip olabilirim ?

Google her yeni ürününde olduğu gibi bu serviste de davetiye ile kullanma imkanını tanıyor. Bu yüzden google’a davetiye istediğinize dair bir mail göndermeniz gerekiyor. inbox@google.com mail adresine davetiye istediğinizi belirten bir mail yazmanız yeterli olacaktır.

Bir diğer yöntem de hesaba sahip olan arkadaşlardan sizi davet etmesini istemek.

Son Sözler

Google yaptığı açıklamalarla inbox mailin kısa süre içerisinde olmasa da uzun vadede gmail in yerini alacağını belirtiyor.Denemeye değer mi derseniz, yeni gelişmeleri merak ediyorsanız, google ın android 5.0 Lollipop arayüzünde  tercih ettiği material design ın mail sisteminde nasıl olduğunu görmek istiyor ve sosyal asistanın neler yapabileceğine şahit olmak istiyorsanız inbox mail e de bir şans verebilirsiniz.

Inbox davetiyesi aldınız mı ? Tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilir misiniz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.