Blogger Resim ve Video Yükleme Ekranını Güncelledi

Tek bir resimle yüzlerce kelimeyle anlatamayacağınız şeyi anlatabilirsiniz.Bu yüzden yazınız içerisinde ekleyeceğimiz resimler büyük bir önem taşıyor.Resim öyle bir nitelikte olmalı ki okuyucu resmi görünce konuyu tıklamaktan vazgeçmemeli yani yazıda anlatılanları tam manasıyla göstermemeli fakat aynı zamanda okuyucunun ilgisini de çekmeli.

Yazı içerisine eklenen resmin önemini paylaştıktan sonra gelelim konumuza.Son zamanlarda sıkıntı yaşadınız mı bilmiyorum ama ben blogger a resim yüklemek istediğim zaman resmi seçip tamam dedikten sonra ekran donup kalıyordu.Tekrar tekrar denesem de maalesef sonuç hep aynı oluyordu.Sanırım blogger yetkilileri bunun farkında olacak ki resim ve video yükleme ekranını güncelleme ihtiyacı hissetmişler.

blogger-resim-yukleme

Yeni ekran daha kullanışlı ve göze hoş gelen bir tasarıma sahip.Yazı içerisine resim eklemek istediğiniz zaman tıkladığınız resim ikonuna şimdi tıklarsanız resim yükleme ekranının aşağıdaki şekilde değiştiğini göreceksiniz :

blogger-resim-video-yukleme-penceresi

 

Benzer değişim video yükleme ekranı için de geçerli.

Blogger ekibi bu değişikliği tüm blogger kullanıcıları için yapmış.Küçük ama kullanışlı bu güncellemeyi beğeneceğinizi tahmin ediyorum.Yazımı sonlandırmadan önce Google plus, picasa ve blogger resim ilişkisi , blogger resim alt etiketi ve blogger resim link çıkışı engelle konulu yazılarımı okumanızı öneririm.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.